ABD’de jüri Eski Başkan Donald Trump’ı tecavüzden değil cinsel tacizden suçlu buldu

0

New York’taki duruşmaların ardından bir jüri, Carroll’ın bir giyim mağazasının soyunma odasında tecavüze uğradığı yönündeki iddiasını reddetti, ancak cinsel tacizden Trump’ı sorumlu tuttu.

1996 yılında eski ABD Başkanı Donald Trump’a köşe yazarı E. Jean Carroll tarafından tecavüz iddiasıyla açılan davada jüri tarafından cinsel tacizden suçlu bulundu.

Jüri, Trump’ın Carroll’a cinsel taciz ve saldırı için 2 milyon dolar ve hakaret için 3 milyon dolar tazminat ödemesi gerektiğine karar verdi.

New York’taki duruşmaların ardından jüri, Carroll’ın bir giyim mağazasının soyunma odasında tecavüze uğradığı iddiasını reddetti, ancak cinsel tacizden Trump’ı sorumlu tuttu.

Duruşmalara katılmayan Trump, sosyal medya platformu Truth Social’da Carroll’a ne cinsel tacizde bulunduğunu ne de bunu kabul etmediğini yineledi. Trump, jürinin kararından önce sonuç ne olursa olsun temyize gideceğini söyledi.

Carroll’ın avukatı Roberta Kaplan, 9 üyeli üç kadından oluşan jüri heyetine, Trump’ın iddialarının aksine müvekkilinin “tam olarak onun tipi kadın” olduğunu savundu.

Kaplan, ön ifadesinde Trump’ın Carroll’ı eski karısı Marla Maple ile karıştırmasını delil olarak gösterdi ve “ne yaptığını bildiği için” duruşmalar sırasında mahkemeye çıkmadı. eleştirdi.

ABD’deki en güçlü kişinin bile mahkemede hesap vermesi gerektiğini söyleyen Kaplan, “Hiç kimse, eski bir başkan bile kanunların üzerinde değildir” dedi. ifadesini kullandı.

Trump’ın avukatı Joe Tacopina da jüriye, Carroll’ın avukatının mahkeme celbi ile Trump’ı duruşmada ifade vermeye çağırma hakkının olduğunu ancak bunu kullanmadığını belirterek, davacının kazanın ne zaman olduğu konusunda net bir bilgi bile veremediğini söyledi. olmuş.

Tacopina, “20 yıl önce bilinmeyen bir tarihte yapmadığınız bir şeyi nasıl kanıtlarsınız? Olay için bir tarih vermeyerek Trump’a kendini savunma fırsatı vermek istemiyorlar.” dedi.

Tecavüz iddiasının “yanlış” olduğunu iddia eden Trump’ın avukatı, Carroll’ın iddiasının “siyasi nefret” içerdiğini ve “güvenilir olmadığını” savundu.

E. Jean Carroll, 2019’da Trump’ın 1996 baharında New York’taki Bergdorf Goodman mağazasının soyunma odasında kendisine cinsel tacizde bulunduğunu ve tecavüz ettiğini kamuoyuna duyururken, Trump “O benim tipim değil” diyerek iddiaları yalanladı.

New York’ta 7 gün süren duruşmada davacı, aralarında Carroll’un da bulunduğu 11 tanığı dinlerken, Trump tarafı kimseyi ifadeye çağırmadı ve Trump duruşmaya katılmama hakkını kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket