Avrupa’nın koronavirüsten arınan ilk adası Meis tatil sezonuna hazır

0

Yaz sezonuna hazırlanan Yunanistan’ın Meis adasında Mart ayından bu yana sadece bir Kovid-19 vakası kaydedildi. Aşıların yaygın olarak kullanılmasından kısa bir süre sonra, adanın 520 sakininin tamamı iki doz Pfizer aşısı aldı.

Yunanistan’ın Meis adası, adanın tüm sakinlerini koronavirüse karşı aşıladı. Yaz sezonuna hazırlanan adada Mart ayından bu yana sadece bir Kovid-19 vakası görüldü. Aşıların yaygın olarak bulunmasından kısa bir süre sonra adanın 520 sakininin tamamına iki doz Pfizer aşısı verildi.

Aşı programlarıyla ilgili sorunlar tüm dünyada devam ederken, artık durgunlaşan turizmi yeniden canlandırmak için çalışmalara başlayan Yunanistan ve Kıbrıs, bu alana hemen müdahil olan ülkeler arasında yer alıyor.

Türkiye’ye 2 kilometre uzaklıktaki Kızılhisar olarak da bilinen Meis Adası, 1992 yılında yabancı film dalında Oscar kazanan ‘Akdeniz’ filmiyle ünlendi.

Salgınla mücadelede elde edilen başarı sayesinde seyahat acentelerinin gözdesi haline gelen adanın bu yıl yüzde 35 daha fazla ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.

Uzun ince kumlu sahilleri olmasa da kayalıkların üzerine inşa edilmiş Kastello Rosso gibi mimari yapıları görenleri kendine hayran bırakıyor. Adanın bir başka güzelliği de İtalya’daki Blue Grotto’ya benzer şekilde Blue Grotto’ya ev sahipliği yapmasıdır.

Osmanlı döneminde imparatorluk tarafından ilhak edilen Meis’te cami ve kiliselere rastlayabilirsiniz. Türkiye kıyıları boyunca uzanan turkuaz manzarasına sahip geleneksel evler de görenleri büyülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket