Başkan Biden’ın oğlu Hunter vergi dolandırıcılığı ve yasadışı silah suçlarını kabul edecek

0

Başkan Biden, Cumhuriyetçiler tarafından oğluna yöneltilen tüm yolsuzluk iddialarını reddediyor. Avcı Biden ise bu işleri bir daha yapmayacağını söylüyor ve yasa dışı hiçbir şey yapmadığını iddia ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın vergi kaçakçılığı ve yasadışı silah bulundurma suçlarını kabul edeceği iddia edildi. Son Biden, federal savcıyla yaptığı anlaşma kapsamında hapis cezasından kurtulacak.

Federal savcılarla anlaşma yapan 53 yaşındaki Hunter Biden, federal gelir vergisi dolandırıcılığından suçunu kabul edecek ve savcılık da silah bulundurma suçlamasını düşürecek.

Bu anlaşmayla birlikte savcıların oğlu Biden’ın cezaevi yerine denetimli serbestliğini isteyeceği iddia ediliyor.

Beyaz Saray’ın ilk haber sonrası açıklamasında, “Başkan ve First Lady, oğullarını seviyor ve hayatını yeniden kurmaya devam ederken onu destekliyorlar.” ifadeler kullanıldı

Hunter Biden, 2018 yılında uyuşturucu bağımlısıyken silah edinmekle suçlandı. Bu nedenle başta eski Başkan Donald Trump olmak üzere Cumhuriyetçi muhalefetin sürekli hedefi oldu.

Karara “Truth Social” platformu üzerinden tepki gösteren Biden’ın selefi Trump, Hunter Biden’ın tüm suçlarına rağmen “küçük bir trafik ihlali” aldığını söyledi ve adalet sisteminin “kırıldığını” söyledi.

Muhalefet, Joe Biden’ın Barack Obama’nın başkan yardımcısı olduğu dönemde (2009-2017) babasının bağlantılarından ve adından yararlanarak, Hunter Biden’ı Ukrayna ve Çin’de şüpheli işler yapmakla suçluyor.

Joe Biden, Cumhuriyetçiler tarafından oğluna yöneltilen tüm yolsuzluk iddialarını reddediyor. Avcı Biden ise bu işleri bir daha yapmayacağını söylüyor ve yasa dışı hiçbir şey yapmadığını iddia ediyor.

Biden’ın iki oğlu

ABD Başkanı Biden’ın Hunter’a ek olarak Beau adında bir oğlu da oldu. Ancak Hunter’ın ağabeyi 2015 yılında beyin kanserinden öldü. Ailenin “iki kutbunun” simgesi olan küçük erkek kardeş avukatken, büyük olan ABD’nin gelecekteki başkanı olacak bir politikacı olarak görülüyordu.

Hunter Biden, 2021 baharında yayınladığı kitabında hem abisini hem de abisiyle birlikte hayatlarının dönüm noktası olan trafik kazasını anlatıyor.

Kitapta başta kokain olmak üzere bağımlılık sorunlarını anlatan Hunter, “hayatının ilk trajedisi” olarak nitelendirdiği 1972’deki bu kazada annesi ve küçük kız kardeşinin ölümlerini de yazıyor.

Joe Biden, olaydan sonra Jil Biden ile yeniden evlenir ve çift, aileye bir kız kardeş ekleyerek iki erkek kardeşi birlikte büyütür.

Eski bir avukat ve iş adamı olan Hunter Biden da kitabında alkol ve uyuşturucudan uzak durduğunu belirtiyor.

2024 seçimlerinde aday olan ABD başkanı, oğlunu destekleyen açıklamalarda bulundu. 2020 seçimlerinden önce, Donald Trump ile hararetli bir tartışma sırasında kendisiyle “gurur duyduğunu” söyledi.

Geçen Mayıs ayında MSNBC’ye “Oğlum yanlış bir şey yapmadı. Ona güveniyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom