Beşiktaş’ta olağanüstü seçimli genel kurula doğru

0

Trendyol Süper Lig’in 10. haftasında Gaziantep Futbol Kulübü’nü 2-0 yenerek moral veren Beşiktaş’ta seçim coşkusu sürüyor.

Daha önce 17 Aralık’ta yapılması planlanan Seçim Genel Kurulunun olağanüstü toplantısı 3 Aralık’a ertelendi.

Mevcut cumhurbaşkanı Ahmet Nur Çebi seçimlere katılmayacak. Uzun süredir çevresi ve ailesiyle görüşmelerde bulunan Çebi, aday olmama kararı aldı.


Emre Kocadağ aday

Başkan Yardımcısı Emre Kocadağ cumhurbaşkanı adayı olacak. Kocadağ liste hazırlıklarına başladı. Emre Kocadağ hafta içinde adaylığını resmen açıklayacak.


Serdal Adalı’nın nihai kararı bekleniyor

Seçimlerin bir diğer adayı da Hasan Arat. Arat, cumhurbaşkanı adaylığını açıklayan ilk kişi oldu. Serdal Adalı’nın kararı bekleniyor.

Adalı’ya yakın kaynaklar seçimleri değerlendiriyor. Gelen haberlerden biri de Adalı’ya cemaatten aday olması yönünde baskı olduğu yönünde.

Özel bir iş nedeniyle yurt dışında bulunan Serdal Adalı, dönüşünde son kararını verecek. Serdal Adalı aday olmazsa Tarkan Ser seçime katılacak


Bir grup milletvekilinin açıklaması

İstanbul Ticaret Odası’ndan (İTO) bir grup kongre üyesi Eminönü’ndeki Cemile Sultan Liman Han restoranında buluştu.

Grup adına Mehmet Musa Evin ve Serdar Keskin kongre sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mehmet Musa Evin, Beşiktaş’ın büyük sorunları olduğunu söyledi.


“İstanbul Ticaret Odası Meclis üyeleri olarak seçimlerde hangi adayı destekleyeceğimizi görüşmek üzere toplandık. Önceki seçimlerde İstanbul Ticaret Odası üyesi arkadaşımız Emre Kocadağ sayesinde Ahmet Nur Çebi’ye destek vermiştik. İstanbul Ticaret Odası Meclis üyelerinin Ahmet Nur Çebi’ye destek verdiği yönünde söylentiler var. Bu söylemlere karşıyız. Biz kimsenin adamı değiliz. Beşiktaş’ı en iyi yönetecek takımı ve başkan adayını destekleyeceğiz. Bu ekonomik şartlarda kulübün parasının boşa gitmemesini istiyoruz.”

Evin, bu sezon Juventus futbol kulübüne yanlış transferler yapıldığını düşündüklerinin altını çizdi.


“Burak Yılmaz’ı çok seviyoruz. Geçiş sürecinde Burak Yılmaz’ı yıpratıyoruz ve kulübe zarar veriyoruz. Aldığımız oyuncuların büyük sorunları var. Oyuncuların birçoğu Afrika Uluslar Kupası’na gidecek. Bir sezona geri döndük” Futbol camiası kronik sakatlıklarla mücadele ediyor. Rakiplerimiz bizden çok daha iyi transferler yaptı. “Biz bir üniversite takımıydık, şimdi üst düzey bir takım olduk. Bunu istemiyoruz.”

Serdar Keskin, Beşiktaş’ın seçimlere 2 veya 3 adayla çıkacağını düşünüyor.


“Kulübümüzde kaotik bir durum var. Ahmet Nur Çebi’nin aday olmayacağını düşünüyorum. Hasan Arat aday olacağını söyledi. Emre Kocadağ da aday olabilir. Serdar Adalı da ABD’den döndükten sonra açıklama yapacak. Eski başkanlar Adalı’ya destek olabiliriz Arkadaşlarımız ve Beşiktaş’a “Çıkarlarımızın gerektirdiği her şeyi yapacağız.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket