“Bizim milliyetçilik anlayışımız vatanseverliktir” – Son Dakika Haberleri

0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzincan Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde siyasette asla sert dil kullanmayacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “herkesin başkanı” olacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Ayrım yapmayacağım. İnsanlara oy verip vermediği için ayrımcılık yapmayacağım. Kimseye kimliğinden, inancından, yaşam tarzından dolayı ayrımcılık yapmayacağım. İnsan da insandır ve kafamda yeri vardır. Olacak. “Anadolu’nun her köşesinde fabrikalar. Anadolu’da insan çalışacak. Söz veriyorum.” kapandı mı hiç vicdanınıza sordunuz mu Erzincan? Bütün o fabrikaları yeniden yapacağız. Erzincan Şeker Fabrikası özelleştirildi. Erzincanlı 6 bin kişi Orada çalıştı. 6 bin Erzincanlı evine ekmek getirdi. Parasının karşılığını alıyorlardı. Herkes helal ekmek yedi. Şeker fabrikası neden özelleştirildi? Şu anda 250 kişi istihdam ediliyor.”


“Vatandaşına hizmet etmeyen siyaset siyaset değildir”

Kılıçdaroğlu, gençlerin Türkiye’nin kaderini değiştireceğine, ülkeye barış ve bereket getireceğine inancının tam olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu, kölenin hakkını yemeyeceğini, karnını doyurmasına izin vermeyeceğini söyledi. “Onlar yandaşları için çalışıyorlar. Söz verdim, onlar onun yandaşları, bu kardeşiniz vatandaş için çalışacak. Vatandaşına hizmet etmeyen siyaset siyaset değildir. Siyaset vatandaşına hizmet eder. Siyaset millete hizmet eder.” Siyaset zengin olup köşeyi dönme aracı değildir.Siyaset halka hizmet etmektir.Siyasete girdiğim gün mal varlığımı siteme koydum.Bakın burası benim malım,benim dediğim bu. Böyle bir şey yok. Köle hakkını yemezsen bu olmaz. Köle hakkını yiyip senin ödediğin vergiyi yiyenler köşeyi dönmüşlerdir”. dedi.

85 milyonun oy veren, vermeyen ayrımı yapılmaksızın cumhurbaşkanı olacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, depremlerde evi yıkılanlara evlerini bedava yapacaklarının sözünü verdi.

Devleti iyi yönetmesini çok iyi bildiğini ve vaat ettiği emekli ikramiyelerinin kaynağını belirlediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, milliyetçiliğinin yönetiminde asla söz konusu olmayacağını savundu.


“Milliyetçilik anlayışımız vatanseverliktir”

Kılıçdaroğlu, Atatürk milliyetçiliğini hayata geçirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“İki kırmızı çizgimiz var. Vatanımız bayrağımız nokta. Biz onlar gibi değiliz. Ülkücü hareketin en dürüst ve saygın akademisyenini Ankara’nın göbeğinde katlettiler. Günlerce konuşmadı ama ne yaptıysa” Kemal Bey der ki “Ben adaletten yanayım” “Ben hukuktan yanayım. “Dosyayı şimdi seçim sonrasına bıraktılar. Sinan Ateş’in katillerini bulup kulaklarından yakalayıp yargıya teslim edeceğim.” Milliyetçilik anlayışımız vatanseverliktir. Bununla da kalmayıp tank palet fabrikasını da Katar Ordusu’na sattılar. Ben o tank palet fabrikasını Katar ordusundan alıp bizim ordumuza devredeceğim” dedi. barışçıl.beraber yaparız.son bir şey diyorlar biz milliyetçiyiz hikaye belli ki onların.mevsimlik milliyetçilik.evlatları gibi ben oğlumu askere göndermedim. Paralı asker. Fakirin oğlunun askere gitmesi gibi. “Ordu beş parasız. Ben oğlumu böyle gönderiyorum. Herkes bilsin istiyorum. Milliyetçi edebiyat yazacaksın, oğlunu parayla göndereceksin, göndereceksin. onun içinden çık, benim için milliyetçi edebiyat yazacaksın, beni yemezler.”

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından Millet İttifakı’nın milletvekili adayları Mustafa Sarıgül ve Ufuk Aktaş’ı sahadakilerle tanıştırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket