Donald Trump, devlete ait gizli belgeleri konutunda bulundurmak suçlamasıyla hakim karşısına çıktı

0

Trump’ın mahkemeye çıkması, Amerikan tarihinde bir başkana yönelik ilk federal iddianameye işaret ediyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Miami, Mar-o-Lago’daki malikanesinde gizli belgeleri yasa dışı bir şekilde sakladığı suçlamasıyla Florida federal mahkemesinde kendisine karşı açılan davada yargıç karşısına çıktı.

Mahkemede ifade vermeye çağrılan Trump, kendisine yöneltilen 37 federal suçlamanın okunduğu bir duruşmada kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Trump’la birlikte mahkemeye çağrılan kişisel yardımcısı ve koruması Walt Nauta bile kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Wilkie D Ferguson Jr’ın mahkeme duruşması sona erdikten sonra Trump “seyahat yasağı yok” kefaletiyle serbest bırakıldı ve adliyeden ayrıldı.

New Jersey’de basın toplantısını yapıyor.

Trump’ın mahkeme duruşmasının ardından New Jersey’e dönmesi ve burada bir basın toplantısı düzenleyerek iddiaları ele alması bekleniyor.

Trump, kendisine yöneltilen suçlamaların, kampanyasını bozmak isteyen siyasi muhalifleri tarafından haksız yere hedef alındığını iddia ediyor.

Trump’a yöneltilen 37 suçlama, savunma bilgilerinin izinsiz elde edilmesini suç sayan Casusluk Yasasını ihlal etmeyi ve en fazla 20 yıl hapis cezası gerektiren adaleti engellemeye yönelik komplo kurmayı içeriyor.

İddialara konu olan Trump’ın sakladığı gizli belgeler arasında nükleer sırlar ve askeri planlar da yer alıyor.

Amerikan tarihinde bir ilk

Trump, Miami’de ikamet ettiği Trump Doral Resort’tan yola çıkan en az altı siyah SUV tipi araçtan oluşan bir konvoyda mahkemeye gitti. Konvoya iki polis aracı ve bir polis motosikletinin eşlik ettiği görüldü.

Trump destekçileri ve muhalifleri bayraklar ve pankartlarla adliye önünde toplandı.

8 Ocak 2021 kongre baskını olayları dikkate alınarak güvenlik güçlerinin 50 bin kişilik bir kalabalığa ve olası şiddet olaylarına hazırlıklı olduğu bildirildi.

Eski başkan, yargıç huzuruna çıkmadan önce diğer şüpheliler gibi tutuklandı, fotoğrafı çekildi, parmak izi alındı ​​ve kaydedildi.

Miami davası, 2024 seçimleri için cumhurbaşkanlığı yeniden seçilme adayı olan Cumhuriyetçi Trump’ın karşı karşıya olduğu ikinci ceza davası.Trump, 2016’da ödediği “sessizlik payını” tahrif etmekle New York eyalet mahkemesinde daha önce açılan bir davada suçlanıyor. şirket kayıtlarında kampanya.

Trump’ın mahkemeye çıkışı, Amerikan tarihinde ilk kez federal olarak suçlanan ilk eski başkan olması nedeniyle önemlidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket