Dubai Expo 2020, herkesi ‘dünyanın en büyük kültürel buluşması’na davet ediyor

0

192 ülkenin katıldığı dünyanın en büyük kültürel buluşması olan Dubai Expo 2020, dünyanın her yerinden ziyaretçilerini ağırlıyor.

Orta Doğu, Güney Asya ve Afrika bölgelerinde ilk kez düzenlenen bu fuar 4 kilometrekarelik bir alanı kapsıyordu. Ailecek ziyaret edilebilecek bu kültür zirvesi binlerce aktivite ve keşif deneyimi sunuyor. Ayrıca 18 yaş altı çocuklar için giriş ücretsizdir.

Bu yıl mobiliteden sürdürülebilirliğe, ‘zamanda yolculuk’a kadar herkesin seveceği stantlar var. 200’e yakın yemek mekanı da sunan Expo, her gün çeşitli eğlence programları da düzenliyor.

Serinlemek için ayaklarınızı Al Wasl Dome’un hemen köşesinde bulunan gerçeküstü su yapısının basamaklı dalgalarına daldırın.

Uzun vadeli ve sürdürülebilir bir Expo

Anlamlı ve ölçülebilir uzun vadeli bir model düşünülerek inşa edilen Expo’nun geleceği için çeşitli planlar var. Expo 2020 sözcüsü Maha al Gargawi şunları söyledi:

“Expo 2020, District 2020 adında yepyeni bir bölgeye dönüşecek. Burada inşa ettiklerimizin çoğu kalıcı olarak inşa edildi. Akıllı ve çok yönlü bir şehre dönüşecek.”

“Zihinleri birleştirmek, geleceği yaratmak” amacıyla Expo 2020, ziyaretçilere gezegenimizi korumaları ve korumaları, yeni sınırlar keşfetmeleri ve daha iyi bir gelecek inşa etmeleri için ilham vermeyi vaat ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket