Dubai, pandemi döneminde iş seyahatlerinde toparlanmaya nasıl yardımcı oluyor?

0

Dubai, BAE, Expo 2020 nedeniyle iş seyahatlerinde artış yaşıyor. Bu fuar inovasyon, ticaret ve ağ oluşturma için bir platform sağlıyor.

Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi raporu, Orta Doğu’nun 2022 yılına kadar %49’luk Covid öncesi seviyelere dönüşle iş seyahatindeki toparlanmaya öncülük edeceğini gösterdi.

Halihazırda yerleşik bir ticaret merkezi olan Dubai, Expo 2020 nedeniyle iş seyahatlerinde bir artış yaşıyor.

Bu fuar inovasyon, ticaret ve ağ oluşturma için bir platform sunuyor. Küresel ticaret için buluşma noktası, altı ay boyunca her beş yılda bir farklı bir destinasyonda gerçekleşir.

Pandemi nedeniyle bir yıl gecikmeyle 1 Ekim 2021’de açılışı yapılacak olan “Dubai Expo 2020”, 31 Mart’a kadar açık kalacak. Kasım 2021’de hareketlilik, sürdürülebilirlik ve fırsatlar konularına ayrılmış etkinlik portalları aracılığıyla 4 milyondan fazla ziyaretçi fuara kaydoldu.

Expo İş Programından Khalid Sharaf, “Organizatörler olarak, iklim ve biyolojik çeşitlilik, su, gıda ve tarım, kentsel ve kırsal kalkınma gibi dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük 10 soruna odaklanan 10 tematik iş forumunu bir araya getirdik” dedi. Müdür.

Expo 2020 Dubai Başkanı Nadia Verjee: “Pandeminin başlangıcından bu yana ilk mega etkinliklerden biri olan Dubai Expo 2020, küresel ticaret için önemli bir kilometre taşı olacak. Bir yandan, dünyanın her yerinde olduğu gibi, uluslararası kuruluşlar ve devlet kurumları için benzeri görülmemiş bir fırsatı temsil ediyor. Bölgenin hızlı büyüyen pazarlarından bazılarına ilk kez girmek isteyen şirket, Thrive Together, yeni fırsatların önünü açıyor.

Expo’nun sürdürülebilirlik alt temasına uygun olarak, sitenin yapılarının yüzde 80’i, Dubai’de District 2020 adlı yeni bir şehrin parçası olarak geri dönüştürülecek.

Halihazırda kurulmuş olan Business Bay, BAE’nin tek çatı altındaki konferans alanıdır. Bin delegeyi ağırlayabilen, odaları ve restoranları olan tek beş yıldızlı oteline ev sahipliği yapıyor.

JW Marriott Marquis Hotel Dubai’nin genel müdürü Bill Keffer, Dubai’nin birkaç nedenden dolayı popüler bir küresel iş merkezi haline geldiğine inanıyor: “Bence ilk neden buraya gelmenin lojistiği olacak. Tüm bölge, dünyanın en büyük uluslararası taşıyıcılarından biri olan Emirates Havayolları tarafından işletilmektedir, yani dünya nüfusunun yarısından fazlası altı saat içinde Dubai’ye ulaşabilir. Otel açısından bakıldığında, 150.000 otel odası bu pazara giriyor ve bu da bize son derece büyük grupları idare etmek için bol miktarda kaynak sağlıyor.”

Keffer, Dubai’yi Las Vegas ve Şanghay’ın en önemli iş ve turizm destinasyonları ile aynı grupta yer alıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket