Elon Musk mahkemelik olduğu Twitter’ı satın alma teklifini tamamlamak istiyor

0

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın davalısı olduğu sosyal medya şirketi Twitter için yeniden teklif verdiği iddia edildi ve teklifindeki hisse başına 54,2 dolarlık fiyatı değiştirmedi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın davalısı olduğu sosyal medya şirketi Twitter için yeni bir teklifte bulunduğu ve teklifindeki 54,2 dolarlık hisse fiyatını değiştirmediği iddia edildi.

İsmi açıklanmayan kaynaklara dayanan Bloomberg’in haberine göre Musk’ın öneriyi Twitter’a yazdığı bir mektupla yaptığı iddia edildi.

Raporda Musk’ın Twitter için yine hisse başına 54,2 dolar fiyat etiketi verdiği aktarıldı.

Söz konusu haberle birlikte Twitter’ın hisseleri, işlemlere kısa bir süre ara verilmesinin ardından yüzde 18’e varan değer kazandı.

Daha önce Twitter’ın yüzde 9,2 hissesini satın alan Elon Musk, 14 Nisan’da ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bildirimde Twitter’ın tamamı için hisse başına 54,2 dolar teklif etmişti.

Twitter tarafından 25 Nisan’da yayınlanan basın açıklamasında, şirketin Musk’a satışı için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Musk, 13 Mayıs’ta sosyal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma anlaşmasının geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Elon Musk, anlaşmanın askıya alınmasının gerekçesini Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Spam ve sahte hesaplar toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu için hesaplamalara ilişkin detaylar bekleniyor” açıklamasını yaptı.

8 Temmuz’da Musk, birden fazla hükmün ihlal edildiğini öne sürerek Twitter’ı satın alma sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bir dosyada, Twitter’ın şirketin iş performansı için önemli olan platformdaki sahte hesaplar veya spam ile ilgili çok sayıda soruyu yanıtlamadığını veya yanıtlamayı reddettiğini söyledi.

Twitter ise anlaşmayı bozduğu için Musk’a dava açıyor. Twitter’ın Musk’a açtığı dava 17 Ekim’de başlayacaktı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket