EYT açıklaması: Herkes bütün haklarını birikmiş olarak alacak

0

Bakan Bilgin, NTV’nin canlı yayınında soruları yanıtladı.

Ata İttifakı başkan adayı Sinan Ogan’ın cumhurbaşkanlığı ikinci turunda Cumhur İttifakı adayı Erdoğan’ı destekleyeceği yönündeki açıklamasının sorulması üzerine Bilgin, Ogan’ın tutarlı bir yaklaşım sergilediğini söyledi.

Bilgin, “Sinan Bey’i tanıyorum. Siyasetteki duruşu açısından Sinan Bey’in kimliğine baktığımızda kendisine tutarlı bir yaklaşım sergilemiş.” dedi.

Oğan’ın milliyetçi kimliğiyle tanınan bir siyasetçi olduğunu belirten Bilgin, şunları söyledi:

“Azerbaycan meselesinde Azerbaycan’ın tüm sorunlarına olan duyarlılığını dile getirmiş bir siyasetçidir. Dolayısıyla Türkiye’nin Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının özgürleştirilmesi mücadelesindeki konumunu net bir şekilde ortaya koyan, bu sorunun öncülüğünü yapan ve Aliyev’i savunan Cumhurbaşkanımızın konumu da bundandır.” , belliydi ve bu hassasiyetlere duyarlıydı.Evin sahibi Sinan Ogan’dan farklı bir tavır göstermesi beklenemezdi.Umarım bu tavrı iyidir.”

ATA İttifakı’na oy veren seçmenin milliyetçi hassasiyetlere sahip olduğuna dikkati çeken Bilgin, onların da Türkiye’nin bağımsızlığı, kalkınması, birliği ve bütünlüğü için tavır alacaklarını düşündüğünü söyledi.

diye sorulduğunda Bilgin, seçim sonuçlarının milliyetçiliğin Türkiye’de bir değer olduğunu gösterdiğini söyledi.

Muhalefetin “14 Mayıs seçim sonuçlarına göre AK Parti oy kaybetti” açıklamasına ilişkin değerlendirmesi sorulduğunda Bilgin, “Ana muhalefet partisinin oyu 23-25 ​​arasında 21 yılda 100’de değişti. İlginçtir , oy kaybettiğini söyledi.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turu sorulduğunda Bilgin, Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğindeki performansının ve AK Parti’nin bugüne kadar yaptıklarının son derece önemli olduğunu belirterek, “Aynı parametreler, aynı değişkenler olacak diye düşünüyorum. belirleyici.” dedi.

Bilgin, Türkiye’nin seçimlere aynı değerlerle gideceğini, Türkiye’nin kazanacağını, ülkenin istikrarsızlaşmasını bekleyen düşmanların bile kaybedeceğini söyledi.


“Sığınmacılar Türkiye’de kalıcı olarak kalmıyor, planlı olarak getiriyor”

Halk İttifakı’nın mültecilere yaklaşımına da değinen Bilgin, AK Parti hükümetlerinin konuyu insani bir mesele olarak gördüğünü söyledi. Bilgin dedi ki:

“Sığınmacılar Türkiye’de kalıcı olarak kalmıyor, planlı olarak o ülkede barış sağlandığı ölçüde alıyorlar. Nitekim Türkiye, o ülkedeki terör örgütlerinin elinden bir bölgeyi boşaltmış ve bu insanlar için evler yapmış. , inşa edilen yerleşim, çarşı, pazar vb. 500 bin kişi kaldı, önümüzdeki dönemde 1 milyon gidecek diye bir plan var, bu nedenle mülteci konusunu abartmayı ya da Türkiye’nin iç sorunu haline getirmeyi yanlış buluyorum. Yabancı düşmanlığını da yanlış buluyorum. Ancak yanlış bulursam şiddetle reddederim. Milliyetçilere, Türklerin vatanseverliğine yakışmaz.”


“Çok Az Zaman Kaldı”

Bakan Bilgin, AET kapsamında emekli maaşlarının ödeme süresinin sorulması üzerine, yaklaşık 1 milyon 700 bin başvuru alındığını ve SGK personelinin üç aydır olağanüstü bir iş çıkardığını belirtti.

Maaş belirleme sürecinin devam ettiğini belirten Bilgin, “Bu ay sonuna kadar tamamlanır diye düşünüyorum. Çok az kaldı bu hafta içinde tamamlanacak. Tamamlanmasa da duracak.” bir hafta veya daha fazla 10-15 gün.Ama merak etmeyin herkes hakkını birikmiş durumda.”Bazen bazı işlemler eksik oluyor, dosyaları tamamlanıyor, onlarda bir sorun yok.” ifadelerini kullandı.


“Hazırlığı devam eden konular yeni yasama organında çözülecek”

Temmuz ayı asgari ücret beklentileri sorulduğunda Bakan Bilgin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki açıklamalarını hatırlattı.

Asgari ücretin Erdoğan’ın da katkısıyla belli bir seviyeye geldiğini belirten Bilgin, “Aynı benzer süreç Temmuz’da da yaşanacak” dedi. dedi.

Bilgin, memur maaşlarıyla ilgili olarak, “Açıklamamız net, 22 bin lira olacak” dedi. dedi.

Çalışma hayatında AET ve 3600 ek gösterge gibi birçok çalışmanın tamamlandığını belirten Bilgin, “En son kapattığımız dosya geçici işçi dosyasıydı. Meclis’e havale edebildik. Bunların birçoğu çözülecek. Yani hazırlık yapıyoruz, teknik iş Meclis’te yani benden önce de sözleşmeli çalışanlar vardı.” dedi.

Belediyelerde görev yapan bir grup personelin de sorunlarının olduğunu ifade eden Bilgin, “Bu sorunların bir kısmı var, onları da çözeceğiz inşallah. Meclis” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom