Fitch, İngiltere’nin kredi notu görünümünü “durağan”dan “negatif”e çevirdi

0

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, İngiltere’nin not görünümünü ‘durağan’dan ‘negatif’e çevirdi. Ülkenin kredi notunu “AA-” olarak teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, İngiltere’nin kredi notunu ‘AA-‘ olarak teyit etti ve kredi notu görünümünü ‘durağan’dan ‘negatif’e çevirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada İngiltere ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

Açıklamada, İngiltere’nin kredi notunun “AA-” olarak teyit edildiği ve kredi notu görünümünün “durağan”dan “negatif”e çekildiği bildirildi.

Açıklamada, ülkede yeni hükümetin ekonomik stratejisi kapsamında açıklanan finansman paketinin orta vadede mali açıkların önemli ölçüde artmasına neden olacağı belirtilirken, İngiltere’de ortalama enflasyonun 2022’de %8,9’a yükselmesinin ardından 2024’te kademeli olarak %4’e gerileyeceği tahmin ediliyor.

Açıklamada, “Enerji tarifeleri ve önerilen vergi indirimlerine verilen desteğe rağmen ekonominin 2023’te daralmasını bekliyoruz” denildi.

S&P, İngiltere hükümetinin 23 Eylül’de açıkladığı devasa vergi indirimleriyle ilgili benzer bir karardan birkaç gün önce, İngiltere için de benzer bir karar aldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom