Hong Kong, turistlere çekilişle 500 bin uçak bileti hediye edecek

0

Hong Kong, bölgeye turist çekmek için bir çekilişle yarım milyon uçak bileti verecek.

Covid-19 salgını nedeniyle Çin ile seyahate getirilen katı kısıtlamalar nedeniyle turizm sektörünün sert darbe aldığı özerk bölge, turistlere 250 bin avro değerinde toplam 500 bin uçak bileti dağıtılacağını duyurdu.

2 milyar ABD doları bütçeli ‘Merhaba Hong Kong’ turizm kampanyası kapsamında yapılacak çekilişin 1 Mart’ta yapılacağı açıklandı.

2019’da pandemi başlamadan önce 56 milyon turist Hong Kong’u ziyaret etmişti. Kent nüfusunun 7 katından fazla olan bu sayının azalması nedeniyle kentin GSYİH’si geçen yıl 2021’e göre %3,5 azaldı.

Toplam 160.000 bilet daha dağıtılacak

Hediye çeki kampanyalarına devam edecek olan şehir, yaz aylarında Hong Konglulara 80 bin kart hediye edecek. Bu kampanyayı, Hong Kong’un komşu ülkelere dağıtacağı 80.000 biletlik başka bir kampanya takip edecek.

Ziyaretçiler ayrıca kasabadaki kuponlardan ve indirimlerden de yararlanabilecekler.

Havalimanlarındaki sınır kapılarından şehre giren turistlere yiyecek, içecek, ulaşım, otel, mağaza ve turistik mekanlarda indirim sağlayan, her biri yaklaşık 12 Avro değerinde bir milyon kupon verilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom