İngiltere’de ‘market enflasyonu’ 21 ay sonra ilk defa düştü

0

İngiltere’de ağırlıklı olarak enerji ve gıda fiyatları kaynaklı olarak 41 yılın zirvesini gören enflasyon, piyasalarda 21 aydır ilk kez düşüş yaşadı.

Anket şirketi Kantar’ın ülkedeki ‘piyasa enflasyonu’ üzerine yaptığı araştırmaya göre, oran yaklaşık 2 yıl sonra yüzde 0,1 düşerek yüzde 14,6’ya geriledi.

27 Kasım’da sona eren dört haftalık dönemi kapsayan araştırmayı imzalayan pazar araştırma firmasının yöneticilerinden Fraser McKevitt, normale dönmek için hala zaman olduğunu ve dört kişilik bir Noel yemeğinin maliyetinin 1,5 milyar dolar olduğunu söyledi. örneğin, bir önceki yıla göre yüzde 9,3 artarak 31 sterlin oldu.

Kantar’a göre pazarlarda en hızlı büyüyen gıda ürünleri süt, köpek maması ve tereyağı oldu.

Öte yandan reyonlardaki indirimli ürünlerin satışlarının yüzde 46,3 arttığını kaydeden şirket, bunun Alman indirim marketleri Aldi ve Lidl’in satışlarını sırasıyla yüzde 24,4 ve yüzde 22 artırdığını ve bu büyümenin yeni mağazaya yansıdığını kaydetti. açıklıklar.

Kantar, verilerinin 20 Kasım’da başlayan futbol Dünya Kupası satışlarında önemli bir artışa işaret etmediğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom