İspanya Kadın Milli Takımı’ndan Rubiales protestosu: İstifa edene kadar maçlara çıkmayacağız

0

Dünya Kupası’nı kazanan İspanya Kadın Milli Takımı oyuncuları, Jennifer Hermoso’yu dudağından öpen Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales’i protesto ederek, milli maçlara çıkmayacaklarını duyurdu.

Dünya Kupası’nı kazanan İspanya Kadın Milli Takımı oyuncuları, Futbol Federasyonu Başkanı Luis Rubiales’in Jennifer Hermoso’yu öptüğü için istifa etmeyi reddetmesinin ardından ortak bir açıklama yayınladı. 

REKLAM

Açıklamada futbolcular, federasyon yönetimi değişene kadar maçlara çıkmayacaklarını bildirdi. 

Dünya Kupası kadrosunda yer alan 23 oyuncunun yanı sıra onlarca kadın futbolcu da bildiriyi imzaladı.

Oyuncular sendikası Futpro tarafından yayınlanan açıklamada, Hermoso’nun Rubiales’in öpücüğün rızaya dayalı olduğu iddiasını çürüttüğü kaydedildi.

Hermoso, “Görüntülerde de görüldüğü gibi, bu öpücüğe hiçbir zaman rıza göstermediğimi açıklığa kavuşturmak istiyorum. Sözlerimin sorgulanmasına, söylemediğim sözlerin uydurulmasına tahammül edemem.” diye konuştu.

“İstifa etmeyeceğim”

Luis Rubiales, federasyonun acil toplanan genel kurulunda dört kez peş peşe “istifa etmeyeceğim” dedi ve “sahte feministlerin” başlattığı cadı avının kurbanı olduğunu iddia etti. Rubiales, öpücüğün Hermoso’nun “rızasıyla” ve “karşılıklı” olduğunu savunuyor. 

FIFA da kupa takdimi sırasında forvet Hermoso’yu dudaklarından öpen Rubiales için soruşturma başlatmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom