İsrail’in Gazze’ye saldırıları 33’üncü gününde aynı hızla devam ediyor

0

Filistin haber ajansı WAFA ve bölgedeki gerçek zamanlı gelişmeleri aktaran güvenilir kaynaklara göre, İsrail hava saldırıları Gazze’deki Nusayrat mülteci kampı, Şeyh Zayed’in konutları ve Tel el-Heva bölgelerinde yoğunlaşırken, Şati mülteci kampı da hedef alındı. topçu ateşi ve hava saldırıları.

İsrail’in Nusayrat mülteci kampındaki Vehbe ailesinin evine düzenlediği hava saldırısında çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti. Saldırıda yaralananlar Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldı. Evin enkazından henüz çıkarılmayan kişilerin de bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Gazze’nin kuzeyindeki Endonezya hastanesinin yakınındaki Şeyh Zayed konutları da İsrail savaş uçakları tarafından hedef alındı.

Gece boyunca Şati mülteci kampının yakın çevresi ve Muhabarat konutları, roketlerle eş zamanlı olarak İsrail savaş uçakları ve toplarından atılan roket ve bombalarla sarsıldı.

Gazze’nin Şahd kentinin güneybatısında yer alan Tel el-Heva Mahallesi’nde sivillerin işgal ettiği evler İsrail savaş uçakları tarafından bombalandı. Saldırılarda ölü ve yaralıların olduğu iddia edildi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik bombardımanı devam ederken, İsrail kara birliklerinin çeşitli bölgelere ilerlemeye çalışması El Kassam Tugayları’nın direnişiyle engellendi.

Hamas Hareketi’nin Telegram sayfasında yer alan bilgiye göre, şehrin kuzeybatı ve güneybatı kesimlerinde yoğun çatışmalar yaşandı. Tel el-Heva bölgesinde İsrail askeri aracı hedef alındı.

Filistin direnişinin Shati mülteci kampının sahillerindeki İsrail saldırı gemisini bombaladığı iddia edildi.

Mescid-i Aksa Şehitleri Tugayları, savaşçılarının Şeyh Rıdvan bölgesinin batı kesiminde İsrail askeri aracını roketle imha ettiğini, işgal güçleriyle yaşanan çatışmada İsrail saflarında yaralananların bulunduğunu duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom