Meteoroloji duyurdu: Sıcaklıklar mevsim normallerinin üstüne çıkacak

0

Yaz sıcakları yurt genelinde etkisini gösteriyor. Hava yurt genelinde bulutlu ve açık olacak.

Hava sıcaklıkları normal mevsimlerin üzerine çıkacak. Güneydoğu Anadolu bölgesinde sıcaklık 40 dereceyi geçecek.


3 şehre uyarı: Sıcaklık 40 derecenin üzerine çıkacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahmincisi Fevzi Burak Tekin, yurdun büyük bir bölümünde havanın açık olacağı, bazı kesimlerinde ise yüksek sıcaklık beklendiği konusunda vatandaşları uyardı.


“Ülkemizin iç ve güney kesimlerinde hava sıcaklıkları 35 derece ve üzerinde olacak. Diyarbakır, Şanlıurfa ve Mardin çevreleri başta olmak üzere 40 dereceyi geçecek. Vatandaşlarımıza özellikle 11 arasında mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalarını tavsiye ediyoruz: 00 ve 16:00 güneş ışığının güçlü olduğu zamanlar.”


3 büyükşehirde hava nasıl olacak?

Yeni haftada 3 büyükşehirde de açık ve güneşli hava hakim olacak.

Fevzi Burak Tekin şu bilgileri verdi:


“Başkentte önümüzdeki üç gün yağış beklemiyoruz, hava parçalı bulutlu olacak. Sıcaklık 34 ile 35 derece arasında değişecek. İstanbul’da ise az bulutlu ve açık olacak. Hava sıcaklığı 30 derece ile 30 derece arasında değişecek. İzmir’de üç gün boyunca 32 derece ve yağış beklemiyoruz, sıcaklık ise 33 ile 35 derece arasında dalgalanacak.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket