Parisliler elektrikli skuterlerin kaderini referandumda oyluyor

0

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayanlar, elektrikli scooter kiralama hizmetinin geleceğini belirleyecek referandumda oy kullanıyor.

Paris Belediyesi’nin girişimiyle, bölge sakinleri yerel saatle 9:00 ile 19:00 arasında yaklaşık 200 noktada elektrikli scooter kiralama hizmetine “evet” veya “hayır” oyu verecek.

Öte yandan yakın gelecekte ülkede elektrikli scooter kullanma yaşı 14’e çıkacak.

Fransa’da 2,5 milyon kişi elektrikli scooter hizmetinden yararlanırken, bu araçlar Paris dahil 200’den fazla şehirde kiralanabiliyor.

Paris’te bulunan Lime, Dott ve Tier isimli şirketler ayda yaklaşık 400.000 kişiye elektrikli scooter kiralama hizmeti veriyor.

Scooterlar daha çok gençler ve turistler tarafından tercih edilmektedir.

Paris’teki her 5 kazadan 1’inin elektrikli scooter kullanan 2 kişiden kaynaklandığı iddia ediliyor.

“Skuter kullanımı daha iyi kontrol edilmeli”

25 yaşındaki Gael Chereau, kapalı alan nedeniyle metroyu kullanmakta zorlandığını ve Paris’te ulaşım için elektrikli scooterları tercih ettiğini söyledi.

Chereau, elektrikli scooter ile devam etmek için bir referandumda oy kullanacağını söyledi.

Başka bir scooter kullanıcısı olan Natache Nikaema, referandumda oy kullanmayacağını ancak elektrikli scooter kiralamanın kaldırılmasına karşı olduğunu söyledi.

Metronun yorucu olduğunu söyleyen Nikaema, “En azından elektrikli scooter ile gideceğiniz yere zamanında varırsınız ve büyük şehirde yaşıyoruz, böylece Eyfel Kulesi’ni görebiliriz” dedi. dedi.

Roxane Gakou, kiralık elektrikli scooter kullanıcıları araçları daha az önemsiyor ve geldikleri anda onları sokağa bırakabiliyor; Buna karşılık, tanıdığı scooter sahiplerinin araçlarına kişisel olarak baktıklarını söyledi.

Gakou, scooter kullanımını daha iyi kontrol etmek ve trafikte daha az scooter olmasını istediğini söyledi.

“Her yerde elektrikli scooter var”

Paris’in bir banliyösünde yaşayan ve soyadını vermek istemeyen Juline, elektrikli scooterlara karşı olduğunu belirterek, “Parklarda, caddelerde, kaldırımlarda her yerde elektrikli scooter var.” dedi.

Elektrikli scooterların tehlikeli olabileceğine dikkati çeken Juline, bebek arabası kullanan annelerin ya da tekerlekli sandalye kullanan engellilerin bu araçlar tarafından yoldan savrulabileceğini söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom