Real Economy sezon finalini yapıyor: Avrupa ekonomisinin son durumu

0

Real Economy bu sezon 24. ve son bölümüyle yayınlanacak. Son bir yılda Avrupa ve dünyadaki ekonomik gelişmeleri sizlerle paylaşan programın bu son ve özel bölümünde ekonomik bunalım ve Avrupa Birliği’nin krizden çıkış yolları üzerinde durulacak.

Avrupa’nın dört milyon kilometrekarelik alanında toplam 503 milyon insan yaşıyor. Bu rakam, Çin ve Hindistan’dan sonra dünyadaki en büyük üçüncü nüfustur, ancak bu nüfus dünyanın sadece %7’sini oluşturmaktadır. Yani AB’nin ticaret hacmi diğer ülkeler için çok önemli.

Ticaretin üçte ikisi Avrupa Birliği içindeki ülkeler arasında gerçekleşmektedir. Diğer bir deyişle, iç ticaretin öneminin vurgulanması gerekmektedir. Avrupa avro bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nden sonra dünyanın en büyük ekonomik pazarıdır. İhracat verilerine bakacak olursak, Avrupa hala dünyada başı çekiyor…

Avro bölgesini ve diğer Avrupa ekonomilerini de eklersek Amerika’dan da çok miktarda mal ve hizmet alıyoruz. Bu veriler, Avrupa’nın ekonomik durumunun dünya için ne kadar önemli olduğunu açıkça göstermektedir.

Reel Ekonomi’nin bu haftaki konukları; Sharon Bowles, Avrupa Parlamentosu Üyesi, Sosyal İşler Sorumlusu Sandra Polaski, Uluslararası İşçi Örgütü Direktör Yardımcısı Olli Rehn, AB’nin Mali ve Mali İşlerden Sorumlu Komiseri Peter Praet, Avrupa Merkez Bankası Ekonomi Başkanı Jean Claude Trichet, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Emma Marcegaglia, Business Europe Başkanı Angel Gurria.

Gerçek Ekonomi, Maithreyi Seetharaman’ın sunumu ve Giovenni Magi’nin yorumlarıyla bu sezon son kez Euronews ekranlarında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom