‘Şampanya’ sloganını kullanan biralar Belçika’da imha edildi

0

Miller High Life, Amerika Birleşik Devletleri’nde “Biraların Şampanyası” sloganıyla eş anlamlıdır, ancak Avrupa Birliği kuralları uyarınca, korunan bir menşe adını ihlal eden bu tür ürünler “sahte” olarak kabul edilebilir.

“Biraların Şampanyası” sloganını kullanan Amerikan bira markası Miller High Life’ın 2 bin 352 bira kutusu, Şampanya Komitesi’nin talebi üzerine Belçika gümrük yetkilileri tarafından imha edildi.

Kuzeydoğu bölgesindeki şampanya üreticilerinin çıkarlarını savunan bir ticaret örgütü olan Champagne Committee, Miller High Life için kullanılan reklam sloganının Champagne menşe adını (Champagne ) coğrafi işaret altında ihlal ettiğini söyleyerek, ele geçirilen biraların imha edilmesi çağrısında bulundu. koruma.

Komite tarafından Salı günü yapılan açıklamada, Şubat ayında Almanya’ya sevk edilmek üzere Belçika’nın Antwerp kentinde ele geçirilen 2 bin 352 Miller High Life birasının önceki gün Ypres kasabasında imha edildiği bildirildi.

Almanya’daki alıcının biraların elden çıkarılacağı konusunda bilgilendirildiği ve bu karara itiraz etmediği öne sürüldü.

Miller High Life dahil birçok bira markasını bünyesinde barındıran Molson Coors şirketi, şu anda bu markayı Avrupa Birliği’ne tedarik etmiyor. Ancak Belçikalı gümrük yetkilileri siparişi kimin verdiğini açıklamadı.

Millar Brewery, 1850 yılında Almanya’dan Amerika Birleşik Devletleri’ne göç eden Frederick Miller tarafından kuruldu. Şirketin en eski markası olan Miller High Life, 1903 yılında piyasaya sürüldü.

Şirketin internet sitesine göre, “Kaçak Biraların Şampanyası” sloganı, lansmanından 3 yıl sonra tanıtıldı. Bu slogan daha sonra 1969’da “Biraların Şampanyası” olarak kısaltıldı.

Miller High Life, Amerika Birleşik Devletleri’nde “Biraların Şampanyası” sloganıyla eş anlamlıdır, ancak Avrupa Birliği kuralları uyarınca, korunan bir menşe adını ihlal eden bu tür ürünler “sahte” olarak kabul edilebilir.

Avrupa Birliği, ürünlerin gerçek menşeini ve kalitesini garanti altına almak ve taklitlerini önlemek için coğrafi işaretlerin korunmasına yönelik bir mekanizma oluşturmuştur.

Nitekim, Şampanya Komitesi’nin açıklamasına göre, gümrük görevlileri Miller Hihh Life biralarına, menşe ismine aykırı olarak taklit mal kabul eden Avrupa Birliği düzenlemelerine dayanarak el koydu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket