Sıcaklık rekoru kırılan İtalya’da 16 şehir için kırmızı alarm verildi

0

Uzmanlar, önümüzdeki hafta Avrupa genelinde yüksek sıcaklıkların devam edeceğini söylüyor.

İtalya’da sıcaklıklar rekor seviyelere tırmanırken, hükümet Roma da dahil olmak üzere ülke genelinde 16 şehir için kırmızı alarm verdi.

Hükümet, vatandaşları 11:00 ile 18:00 arasında doğrudan güneş ışığından kaçınmaları ve yaşlılara ve savunmasız kişilere özellikle dikkat etmeleri konusunda uyardı.

Meteorologlar İtalyanları “tüm zamanların en yoğun sıcak hava dalgasına hazırlanmaları” konusunda uyardı.

Aşırı sıcakların bir ayı aşkın süredir devam ettiğini söyleyen bir İtalyan, “Uzun süre devam eden sıcaklar bir süre sonra fiziksel olarak acıtıyor” dedi. Diyor.

Özel bakıma ihtiyacı olan sadece insanlar değil. Roma Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvanlar, serinlemelerine yardımcı olmak için donmuş yiyeceklerle besleniyor.

Avrupa’da sıcaklıklar rekor seviyelere yükselirken, İsveçli çevre aktivisti Greta Thunberg tweet attı: “Aradığınız işaret bu mu?” Bir fotoğraf paylaştı.

Bu arada İspanya’nın La Palma adasındaki orman yangınlarına sıcak hava dalgasının neden olduğu söyleniyor.

Yetkililer, şimdiye kadar 4.000 kişinin ayrıldığı bölgede yerinden edilmiş yeni insanlar olabileceğini söylüyor.

Meteorologlar İtalya, İspanya, Fransa, Almanya ve Polonya’da yüksek sıcaklıkların önümüzdeki hafta da devam edeceği konusunda uyarıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket