Sosyal medya fenomeninin hediye dağıtacağını duyurması New York’ta kaosa yol açtı

0

Twitch ve YouTube platformlarında popüler olan 21 yaşındaki Kai Cenat, PlayStation 5 dağıtacağını duyurması sonrası New York’ta çıkan şiddet olayları üzerine gözaltına alındı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde sosyal medya fenomeni Kai Cenat’ın  oyun konsolu çekilişi Manhattan’da polisi harekete geçirdi. Çekilişe katılmak için Union Meydanı’nda toplanan binlerce kişi kentte kaosa neden oldu. 

21 yaşındaki Kai Cenat’ın Cenat, Instagram hesabından yerel saatle 16:00’da parkta çekiliş düzenleyeceğini duyurdu. Bilgisayar ya da yeni bir PlayStation almak umuduyla yerel saatle 13:30 gibi sıraya girmeye başlayan takipçiler, saat15:00’te taşkınlık yapmaya başladı. 

Takipçilerden bazılarının araçlara tırmandığı, sandalyeleri savurduğu ve yumruk yumruğa dövüştüğü olaylara müdahale etmek isteyen New York polisi sükuneti sağlamakta zorlandı.

Olaylarda 30’u çocuk olmak üzere 65 kişiyi gözaltına aldı. 

Twitch ve YouTube platformlarında popüler olan Cenat da, olaylar üzerine gözaltına alındı.

New York polisi, Cenat’ı isyana teşvik, yasadışı toplanma ve başka bazı suçlarla itham etmeyi planladığını bildirdi.

Neler yaşandı?

Televizyonlarda yayınlanan havadan çekimlerde, kalabalık grupların bir araya gelerek sokak aralarında koştuğu, parklarda heykellerin tepesine tırmandığı ve trafikte keşmekeş yarattığı görüldü. 

Gençler bağırarak arabaların camlarına cisimler fırlattı, boya kutuları attığı ve yangın söndürme cihazlarını püskürttü. 

Bazı kişiler hareket halindeki araçların üstüne tırmandı, arabalar hızlandıkça kendini üzerinden attı. Bazi kişiler ise toplu taşıma araçlarını ya tekmeledi, ya da üzerine çıktı.

Akşam üstü saat 5.30 sularında sayısal destekle güçlendirilen polis memurları kentin birçok yerinde kontrolü sağladı.

Ancak gençlerin polisle küçük çaplı çatışmaya girdiği, barikatları yıktığı ve polislere şişe ve saksı fırlattığı görüldü. Kaçanları takip ederek yakalayan polisler ise bu kişileri yere yatırarak kontrol altına almaya çalıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket