‘Tavşan’ lakaplı çete lideri, başına 1 milyon dolar ödül konduktan kısa sonra öldürüldü

0

Venezuela’nın en çok aranan suçlularından biri olan tavşan (El Conejo) lakaplı Gomez Rodriguez, başına 1 milyon dolarlık ödül konduktan kısa bir süre sonra öldürüldü.

Aragua eyaletinde büyük bir çetenin başında olduğu iddia edilen Rodriguez’in öldürüldüğü açıklandı. Dişlerinden dolayı Tavşan olarak bilinen Rodriguez’in çatışmada hayatını kaybettiği iddia edildi.

İçişleri Bakanı Remigio Ceballos devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, “Terör, gasp, adam kaçırma, cinayet ve diğer suçlardan aranan El Conejo lakaplı Carlos Enrique Gomez Rodriguez öldürüldü.”

İçişleri Bakanı Ceballos, elebaşı Rodriguez’in nasıl öldürüldüğüne dair ayrıntı vermedi, ancak bunun güvenlik güçlerinin Aragua eyaletinde devam eden operasyonuyla ilgili olduğunu öne sürdü.

Bakan ayrıca, güvenlik güçlerinin 36 şüpheliyi yakaladığını, 16 silah, savaş malzemesi, motosiklet ve iletişim cihazı ele geçirdiğini açıkladı.

Gomez Rodriguez, polisle girdiği çatışmanın ardından bir yıldır ülke çapında aranıyordu. Rodriguez, Şubat ayında başına 1 milyon dolarlık ödül konduktan birkaç gün sonra öldürüldü.

Geçen yılın şubat ayında başına 500 bin dolar ödül konulan elebaşı Carlos Luis Revette öldürüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket