Tokyo’da bir ramen restoranı yemek yerken akıllı telefondan video izlemeyi yasakladı

0

Japonya’nın Tokyo kentindeki bir ramen (Japon eriştesi) restoranı, müşterilerin yemek yerken akıllı telefonlarında video izlemelerini yasakladı.

Müşterileri telefon başında vakit geçirirken ramenlerini tazelediğini ve yemek yeme süresini uzattığını iddia eden Kota Kai restoranının sahibi, son haftalarda bu soruna çözüm bulmak için çaba harcıyor.

Debu-chan ramen restoranının sahibi Kai, bunun yerine akıllı telefon kullanımını yasaklama kararını ilk olarak Twitter hesabından duyurdu.

Müşterilerin yemekten çok telefonlarına odaklandıklarını fark ettiğini söyleyen Kai, “Ruhumla yaptığım ramenlerin gözlerimin önünde yok olduğunu görmek çok acı.”

“Bir keresinde, yoğun bir zamanda bir müşterinin yemeğini 4 dakika geç yemeye başladığını fark ettim.” Restoran sahibi, müşterinin videoyu izlemekle meşgul olduğunu ve önündeki yemeği soğuttuğunu söyledi.

CNN’in haberine göre Kai, servis ettiği ramenlerin sadece bir milimetre kalınlığında olduğunu ve kısa sürede esneyip bozulmaya başladığını söylerken, dört dakikalık bekleme süresinin yemeğin bozulmasına neden olabileceğini savundu.

Kai’nin Mart ayında restoranında akıllı telefon kullanımını yasaklama kararı, Japonya’da sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Kai ise telefon başında vakit geçiren müşterilerin masalarını uzun süre işgal etmesini bu kararın bir diğer nedeni olarak gösterdi.

Yoğun saatlerde insanların her zaman sırada olduğuna dikkat çeken Kai, “Masalar dolduğunda telefonlarına bakmak için mola veren insanları gördüğümde onlara durmalarını söylüyorum.” dedi.

Kai, müşterileri telefonu kullanmamaları konusunda uyaran herhangi bir işaret asmadığını, bunun yerine onlarla kişisel olarak konuştuğunu söyledi.

Bu, Japonya’da görülen ilk telefon yasağı değil. 2021’de Tokyo’nun Adachi bölgesi, insanların yürürken veya bisiklete binerken telefonlarını kullanmalarını yasaklayan bir yönetmelik yayınladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom