Von der Leyen: Ukrayna’ya saldırması halinde Rusya büyük faturalarla yüzleşir

0

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri bir saldırı başlatması halinde “ciddi sonuçlarla” ve “muazzam maliyetlerle” karşı karşıya kalacağını söyledi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri bir saldırı başlatması halinde “ciddi sonuçlarla” ve “muazzam maliyetlerle” karşı karşıya kalacağını söyledi.

Von der Leyen, Euronews’e verdiği bir röportajda diplomasinin asla terk edilmemesi gerektiğini vurguladı, ancak en kötü senaryoda AB’nin Moskova’ya karşı “sağlam” ve “çok kapsamlı” bir yaptırım paketi hazırladığını söyledi.

Von der Leyen, “Bu, Rusya’nın Avrupa Birliği’ndeki finansal piyasalara erişimini sınırlayacak ve Rusya’nın tedarik etmesi çok zor olan ürün ve teknolojilere erişimini de sınırlayacak” dedi.

Rusya’nın fosil yakıt kaynaklarının ihracatına dayalı tek yönlü bir ekonomiye sahip olduğunu hatırlatan von der Leyen, bu ürünlerin ve sermayenin Rusya için hayati öneme sahip olduğunu belirterek, “Dolayısıyla petrol arzını azaltmak Rusya’nın çıkarına olacaktır. krizin ateşi.”

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’nın 100.000’den fazla asker ilan ederek Ukrayna sınırına yakın bir yeri işgal edebileceği konusunda uyardı.

Moskova savaş istediğini yalanladı. NATO’nun kendi sınırlarına doğru genişlemesinin ulusal güvenlik için bir tehdit oluşturduğunu söyleyen Rusya, Ukrayna’ya asla ittifaka katılmayacağına dair söz verilmesini istiyor.

Von der Leyen’in açıklamaları, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban arasındaki görüşmenin ardından geldi. Orban, toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında, yaptırımların “işe yaramaz bir araç” olduğunu ve “başarısızlığa mahkum” olduğunu söyledi.

Orban’ın açıklamalarının sorulması üzerine von der Leyen, “Avrupa Birliği içinde birlik ve güçlü bir dayanışma var. Sürekli temas halindeyiz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket