ABD'li senatörün İsrail'e çağrısı: Askeri yardımı kesin – Son Dakika Dünya Haberleri

ABD Senatörü Bernie Sanders, X'ten yayınladığı video gönderisinde şunları söyledi: “ABD, İsrail'e yönelik tüm askeri askeri yardımları kesmeli; Washington, bu savaşın sona ermesini, Gazze'ye sınırsız insani yardım akışını, Batı Şeria'daki Filistinlilerin öldürülmesine son verilmesini talep etmek için kozunu kullanmalı. İki devletli çözüme doğru ilk adımlar.” “ değerlendirmesini yaptı.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, 24 Temmuz'da ABD Kongresi'nin ortak oturumunda katılımcılara hitap etmek üzere davet edildi. “anlamsız” Sanders fark etti “24 Temmuz'da Kongre'ye hitap ettiğinde şüphesiz benzer şikayetleri duyacağız.” Dedi.

Sanders'ın yorumları Netanyahu'nun ABD'nin İsrail'e silah sağlamadığını söylemesinin ardından geldi.

Netanyahu dün yaptığı açıklamada, ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken'in ABD yönetiminin İsrail'e silah ve mühimmat sağlayamama sorununu çözmek için çalıştığını doğruladığını söyledi.

Blinken'e ABD'nin son aylarda İsrail'e silah ve mühimmat sağlamadığı söylendi. “mantıksız” Netanyahu'yu şöyle tanımlıyoruz: “Amerika'nın en yakın müttefiki İsrail, hayatı için savaşıyor ve aynı zamanda İran ve diğer ortak düşmanlarımıza karşı da savaşıyor.” dediği aktarıldı.

ABD, Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Ekim 2023'ten bu yana İsrail'e milyarlarca dolar yardımda bulunurken, ABD Temsilciler Meclisi 8 Mayıs'ta İsrail'e yaklaşık 250 ila 1000 kilogram ağırlığında bomba tedariğinin yapıldığını açıklamıştı. durdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir