Emre Belözoğlu: 'Türk futbolunun selamları okunmak üzere' – Son Dakika Spor Haberleri

Belözoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Spor Zirvesi'nde katıldığı oturumda öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Emre Belözoğlu, Türk futbolunun son dönemde zorlu bir süreçten geçtiğini belirterek, “Sosyokültürel bir sorun var. Bunu gençler çözecek. Türk futbolunun mevcut düzendeki değişimi güneşin buza dönüşmesi gibidir. Türk futbolunun toparlanması için 25-30 yıla ihtiyacı var. Ben ne dersek bunun cevabı yok.” Türk futbolunun ameliyat masasında olduğunu düşünmüyorum. “Kendime pek güvenmiyorum.” dedi.

Belözoğlu, kulüp olarak sahada kalamayacaklarını söyledi. “Türk futbolunda idealist insanlar var. Bu insanların önünü açacak bir yapı oluşturmak gerekiyor. Ben futbola deli oluyorum. Daha sistemsel ve felsefi değişiklikler yapmak gerekiyor. Her sene yeni kural çıkmıyor. Eğer 8 milyonluk nüfusuyla her alanda şampiyon yetiştiren Hırvatistan'da bir yanlış yapıyoruz.” “Bunu yapıyoruz. Futbolun iklimi düzelmeli. Teknik direktörler bu süreçte kendilerini sorumlu hissetmeli. Umarım bunu yapabilecek yönetici profilleri vardır.” ilan etti.

“BEŞİKTAŞ'IN İŞİ KOLAY DEĞİL”

Emre Belözoğlu, Türkiye Kupası yarı finalinde Beşiktaş'la oynayacakları maçlara ilişkin de düşüncelerini paylaştı.

43 yaşındaki teknik adam, oyun anlamında istediklerini yaptıklarını ancak bunu skora yansıtmayı başaramadıklarını vurguladı. “Bu kulüplerle mücadele etmek kolay değil. Tur belli. Beşiktaş'ın işi kolay değil. Kupayı kazanan Ankaragücü'nü temsil ediyoruz. Finale çıkıp kupayı kazanmak istiyoruz. Umarım bunu başarabiliriz.” camiamıza İyi bir iş çıkardık MKE, Ankaragücü'nü Avrupa'ya taşıyacak “Bilgi ve beceriye sahip olduğumuzu düşünüyoruz”. değerlendirmesini yaptı.

MKE Ankaragücü'nde olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Belözoğlu, şöyle konuştu: “Skorlar oyunumuzu desteklemiyor ama daha iyi yerlere gelebileceğimizi düşünüyorum. MKE Ankaragücü'nü Avrupa'ya taşıyacak bir zihniyet oluşturmaya başladım. Kupayı kazanırsak MKE Ankaragücü'ne yeni yollar açacağız. Ankara'yı da çok beğendim, iyi arkadaşlarım var ve umarım sonu da iyi olur. dedi.

“ÖNEMLİ TAKIMLARDA ÇALIŞACAĞINA İNANIYORUM”

Emre Belözoğlu, Avrupa'nın çok büyük takımlarında oynayacağına inandığını söyledi.

Belözoğlu, kariyer hedefiyle ilgili bir soru üzerine, “Bir gün Avrupa'nın çok önemli takımlarında görev yapabilecek bir teknik direktör olabileceğime inanıyorum. Oyunun nereye gittiğini takip etmeye çalışıyorum. Yabancı dillere çok önem veriyorum. İtalyancam ve İngilizcem çok iyi. Dil olmadan 'Transfer yok' diye bir şey yok. Bunu tercümanlar aracılığıyla oyuncuya aktaramazsınız, herkese dokunmanız gerekiyor. “Bu anlamda kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve oyuncularla iletişimim çok yüksek.” dedi.

“FENERBAHÇE'YE KARŞI HİÇ BİR SUÇUM YOK”

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'yi kupadan eledikleri maçın ardından bazı sarı-lacivertli taraftarların kendisine yönelik tepkisine ilişkin soruyu yanıtlarken şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bir teknik direktörün geçmişte oynadığı takıma karşı maç kazandığında eleştiri ve ağır hakaretlere maruz kalması gerektiğine inanan kimsenin futbol bilgisinin çok yüksek olduğunu düşünmüyorum. Bunun adaletle hiçbir ilgisi yok. F.Bahçe'ye karşı hiçbir suçum yok. Ben F.Bahçe'ye hakkımı verdim, kanıtlayacak hiçbir şeyim yok.” “Hayır, bu eleştiriye tolerans gösteriyorum çünkü ben bir F.Bahçe taraftarıyım.”

Belözoğlu son olarak VAR'da görev yapan yabancı hakemlerin Türk hakemleri olumsuz etkileyeceğine inandığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir