Günün gündemi antrenman görüntüleriydi: TFF'den Arda Güler'den açıklama! – En güncel spor haberleri

Milli takımın hazırlıkları, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası F Grubu'nun son günü Çek Cumhuriyeti ile oynanacak karşılaşma nedeniyle devam ediyor.

Antrenman sırasında yıldız futbolcu Arda Güler koçla Vincenzo Montella Kameranın yakaladığı bir görüntü dikkat çekti.

ARDA GÜLER BİREYSEL ÇALIŞTI

Kameraya yansıyan görüntülerde Arda Güler'in A takımla antrenmana forma giymeye hazırlandığı ancak Vinzenco Montella'nın formayı alıp başka bir oyuncuya verdiği görüldü.

Daha sonra teknik heyete konuşan Arda Güler'in bireysel olarak antrenmanlarına devam ettiği görülürken, bu olay sosyal medyada tepkilere yol açtı.

Yayınlanan yorumlarda futbolseverler, Montella'nın Arda Güler'e yönelik davranışını ağır bir şekilde eleştirdi.

Milli takımımız 26 Haziran Çarşamba günü Çek Cumhuriyeti ile karşılaşacak.

TFF'DEN GÖRÜNTÜLERE İLİŞKİN AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu, kamuoyuna yansıyan görüntülere ilişkin bir açıklama yayınladı.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

“Milli takımımızın bu akşamki antrenmanı sırasında kameraların çektiği görüntülerin yorumlandığı bir video sosyal kanallarda yayınlandı.

Antrenman öncesi teknik heyetimiz ile oyuncumuz arasında milli futbolcumuz Arda Güler'in kasık ağrısı nedeniyle Çek Cumhuriyeti maçına en sağlıklı şekilde hazırlanabilmesi için bireysel antrenman yapması konusunda mutabakata varıldı.

Söz konusu videoda görülen çalışma Arda Güler için belirlenen kapsamda yer almamış olup, milli takım oyuncumuz daha sonra koruma amaçlı lineer çalışmaya yönlendirilmiştir.

Kalbi Türk Milli Takımı için atan basiretli vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir