Jose Mourinho resmen Fenerbahçe'de – Futbol Haberleri

genişletmek

Yeni sezon kapsamında ilk kez teknik direktör değiştiren F.Bahçe, Portekizli çalıştırıcı Jose Mourinho'yu özel uçakla İstanbul'a uçurdu. Başkan Ali Koç ve sportif direktör Mario Branco ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı'na inen Mourinho, daha sonra bölgeyi terk etti.

Akşam Ülker Stadyumu'nda taraftarlara açık imza töreni düzenlendi. Maraton Tribünü'ne kurulan platformda “Özel Biri, F.Bahçe'ye Hoş Geldiniz. Dünyanın en büyük spor kulübü” yazısı belirdi. Tribünlerdeki yerlerine oturan sarı-lacivertli taraftarlar, Mourinho ve F.Bahçe için çalınan ve söylenen marşlar ve şarkılarla doyasıya eğlendi.

Jose Mourinho resmen F.Bahçe'de

Ali Koç: “Dünya tarihinin en iyi 5 teknik direktöründen biri”

Deneyimli teknik adam, oyuncunun çıkış tünelinden sahaya girmesiyle birlikte başkan Ali Koç ile birlikte karşı tribüne yaklaştı. Bu sırada tribünlerde meşaleler yanarken yoğun alkışlarla destek verildi. İmza töreninde ilk konuşmayı yapan Başkan Ali Koç, şunları söyledi: “Kuruluşumuzdan bu yana uzun yıllardır maçlarımızı oynadığımız tapınağımızdaki bu tarihi güne hoş geldiniz. Bugün çok önemli, çok kıymetli bir yer ediniyoruz. Kulübümüz adına, camiamız adına tarihi bir adımdır. İnşallah bundan Allah olumlu bir sonuç çıkaracaktır. Hocamız adına, hepiniz adına bu büyüklüğe hoş geldiniz diyorum. Dünyayı sarsan eşsizlik. Şüphesiz dünya tarihinin en iyi 5 teknik direktöründen biri, yaşayan ve ölen tüm teknik direktörler adına, F.Bahçe'mizin geleceği için bizi şampiyonluklar ünvanını kazandı. Dünyanın en büyük kulüplerinde 4 kez Yılın Teknik Direktörü, ulusal ve uluslararası düzeyde 27 kupa kazanan, 3 kez UEFA Kupası kaldıran, dünya futboluna isim yapmış bir teknik direktör. Yönetmenimiz var Bugün yaptığımız bu imza, Fenerbahçe'yi getirmek istediğimiz seviyenin ve hedeflediğimiz kulvarların müjdesidir. Kazanan bir teknik direktör olarak konumunu diğer kulüplerde ve diğer liglerde de gösterecek” dedi.

Jose Mourinho resmen F.Bahçe'de

Jose Mourinho: “Önemli olan F.Bahçe'dir”

Açıklamaları öncesinde tribünlere el sallayan Jose Mourinho, kendisine gösterilen ilgi ve sevgiye teşekkür ederek şunları söyledi:

“İsmim F.Bahçe'de olduğundan bu yana bu sevgiyi derinden hissediyorum. Normalde bir teknik direktör aldığı galibiyetle bu büyük sevgiyi hisseder ama ben bu büyük sevgiyi başlangıçta hissedebiliyorum. Aynı zamanda bana büyük bir sorumluluk da veriyor. Bundan sonra sizin ailenize ait olacağıma söz veriyorum, futbol bizim için bir tutkudur, taraftarların bu tutkuyu en iyi şekilde hissedebileceği yerlerden biri olduğuma inanıyorum. Seninle tanıştığım gün “Buraya senin tutkun yüzünden gelmek istedim. Burada Türk futbolu için çalışmak ve Türkiye liginin gelişmesine katkıda bulunmak istiyorum. Önemli olan Türkçeyi geliştirmemek. Ne futbolu geliştirin, ne de Türkiye Süper Ligi'ni geliştirin.”

Başkan Koç, taraftar ile teknik adam arasındaki sevgi bağına imza atmak için her tribünden taraftarları sahneye çağırırken, ilk imzası da Fenerbahce formasına atıldı.

Ardından Mourinho, kendisini sarı-lacivertli kulübe bağlayan sözleşmeye imza attı.

Stadyumda düzenlenen imza törenini 30 bine yakın taraftar takip ederken, Portekizli teknik adam, tören sonunda tribünleri tek tek dolaşarak taraftarları selamladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir