Kayseri'deki olaylardan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sorumlu tuttu: Özgür Özel'in cevabı günün gündemi olacak!

Amcasının 5 yaşındaki kızını banyoda taciz eden Suriye vatandaşı IA, Kayseri mahallesinde büyüdü. Olaylı gecede 67 kişi gözaltına alınırken, İ.A. Tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Gece saatlerinde iş yerlerinde çıkan yangınlar ve araçların devrilmesiyle ortaya çıkan manzara, artık siyasi liderlerin de gündeminde.

ERDOĞAN: SEBEP MUHALEFETİN ZEHİRLENDİRİCİ KONUŞMALARIDIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kızılcahamam'daki AK Parti kampında konuya değinerek olayların neden meydana geldiğine ilişkin şu açıklamalarda bulundu:

“Kayseri'de dün küçük bir grubun neden olduğu üzücü olayların nedenlerinden biri de muhalefetin zehirli söylemidir. Kim olursa olsun insanların evlerinin, yakınlarının yakılması, vandalizm yapılması, sokakların ateşe verilmesi kabul edilemez. Siyasi çıkar adına nefret siyasetine başvurmayı acizlik sayıyoruz.

ÖZEL JET CEVABI: BUNUN SORUMLUSU SİZSİNİZ

Yangından etkilenen Aydın Kuşadası'nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özgür Özel, Erdoğan'ın sözlerine ilişkin şunları söyledi: “Dün küçük bir grubun yarattığı durumun nedeni muhalefetin zehirli söylemidir. Vandalizm kabul edilemez.”

  • Hangi muhalefetten bahsettiğini bilmiyorum. CHP'nin böyle bir suçlamaya maruz kalamayacağı açıktır. Kim söylüyorsa cevabını alsın. Dün yaşananlar ve Türkiye'deki mülteci sorunu ne diyor? “Her şeyin sorumlusu benim…” O zaman bunun da sorumlusu sensin.

Ekran görüntüsü 2024-07-01 152330

  • Komşunuzda iç savaşı kışkırtırsanız bu ülkeye çok sayıda mülteci getirirsiniz. Bu kadar mültecinin gelişinden hangimiz sorumlu?

Ekran görüntüsü 2024-07-01 152059

NE OLDU?

Melikgazi ilçesine bağlı Danişmentgazi Mahallesi'nde saat 21.00 sıralarında Suriye vatandaşı bir kişinin 5 yaşındaki yabancı çocuğa tacizde bulunduğu öğrenildi. Olayın ardından mahalle sakinleri toplanarak araçları devirdi ve yabancı vatandaşlara ait bazı işyerlerini ateşe verdi.

İ.A.'nın polis işlemleri tamamlandı. Amcasının 7 yaşındaki kızı MA'ya market tuvaletinde cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yakalanan Suriye vatandaşı (26). Adliyeye sevk edilen zanlı, nöbetçi hakim tarafından bugün tutuklandı.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Alarm “Yeni Salgın” uyarısı alarmı yükseltti! “Dünya hazır olmalı”
Günün en iyi teklifi!  Mercedes LEGO koleksiyon parçaları için fırsat zamanıGünün en iyi teklifi! Mercedes LEGO koleksiyon parçaları için fırsat zamanı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam'da!  Kayseri olaylarına dikkat çekti: "Sebebi muhalefetin zehirli söylemi"Cumhurbaşkanı Erdoğan Kızılcahamam'da! Kayseri'de yaşananlara dikkat çekti: “Bunun nedeni muhalefetin zehirli söylemidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir