Keseli sansarların hayatı tehlikede

Viktorya döneminden kalma bu milli parkta yaşayan tilki ve yabani kedilerin sayısı arttıkça keseli çam sansarının nesli tükenmek üzere.

REKLAM

Keseli sansarların hayatı tehlikede. Victoria'nın Great Otway Milli Parkı'nda yaşayan tilki ve yabani kedilerin sayısı arttıkça keseli çam sansarının nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya.

Koruma Ekolojisi Merkezi'nden Dr. Jack Pascoe, bu varsayım altında birçok ülkenin sansarları ulusal rezerv sistemlerinde koruyacağını söyledi: “Fakat doğrudan müdahale olmazsa, en çok tehdit altındaki türlerimizin çoğunu kaybedeceğimizi giderek daha fazla görüyoruz.”

Bir türün neslinin tükenmesi yeterince kötü olsa da araştırmacılar genel ekosisteme ne olacağı konusunda endişeleniyor.

Bu nedenle, tehdit altındaki diğer türlerin sayısını artırmak umuduyla Otway boyunca 380 gece kamerası kuruldu.
Isıyı ve hareketi algılayan sensörlerle uzun burunlu potoru, bandiküler, antechinus ve diğer hayvanların iki yüz bin görüntüsünü elde ettiler, ancak bunlarda yalnızca bir sansar vardı.

Araştırmacılar, görüntüleri Otway'deki en uygun tilki avlama noktalarını belirlemek için kullanmayı planlıyor: “Böylece belirli bölgelerde hangi hayvanların, kaç tane tilkinin ve kaç tane yabani kedinin olduğunu görebiliriz. “Geriye dönüp birinci yılda, beşinci, 10'uncu ve gelecek yıllarda neler olduğunu görebiliriz.”

Son üç yılda tespit köpekleri kuol kokusunu almak üzere eğitildi. Geçen sene damga vurdular, şansları vardı.

Bu, ekosistem için hayati öneme sahip bir türün korunmasına yardımcı olmak adına ileriye doğru atılmış bir adımdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir