Luciano Spaletti: Türkiye çok güçlü bir takım

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Milli futbol takımının EURO 2024 hazırlıkları kapsamında yarın saat 22.00'de karşılaşacağı İtalyan milli takımının teknik direktörü Luciano Spaletti, maç öncesinde Floransa'daki Coverciano Teknik Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısında bunu açıkladı. .

“Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum”

Spaletti, kendisini çok iyi hissettiğini ifade ederek konuşmasına başladı ve şunları söyledi: “Takım çok ciddi bir şekilde çalışıyor. Çok yoğun bir program uyguladık. Doğru yolda olduğumuzu düşünüyorum. Sorumluluklarımızı biliyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız dedi.

“OYUNUMUZU ŞEKİLDE GÖRMEK İSTİYORUM”

Çağrılan 30 oyuncu sayısının 27'ye düşeceğini hatırlatan Spaletti, şunları söyledi: “Oyunumuzu yavaş yavaş sahaya oturtmak istiyorum. Dışlanacak oyuncuları seçmek kolay olmayacak. Belki daha sonra davet edeceğimiz oyuncular olur. “Hazırlık maçlarında oynayacağımız oyuna oyuncularımızın vereceği tepki çok önemli” dedi.

“TÜRKİYE ÇOK GÜÇLÜ BİR TAKIM”

Milli takımımızın teknik direktörü Montella'yı çok iyi tanıdığını iddia eden Spaletti, şunları söyledi: “Hem futbolcu hem de teknik direktör olarak çok zeki. Adana Demirspor'da da çok başarılıydı. Orada niteliklerini gösterdi. Türkiye de çok kaliteli bir takım. Orta sahada ve önde hücumda çok hızlı oyuncular var. Büyük takımlarda oynayan futbolcular var. Geçmişte zaten önemli hedefleri aştılar. Çok zor bir maç. Ancak yapmak istediğimiz şey için çok önemli bir maç oynayacağız” dedi.

Mehmet Büyükekşi'den EURO 2024 açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir