MGK'dan sonra yazılı açıklama! “Bölgemizin geleceğinde…”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı 2,5 saat sürdü.

Toplantının sonunda şu açıklama yayımlandı:

  1. Başta PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütü olmak üzere milli birlik, beraberlik ve bekamıza yönelik her türlü tehdide ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında kararlılıkla, kararlılıkla ve başarıyla yürütülen operasyonlara ilişkin Konseye bilgi sunuldu. kuruluşlar.

  2. Komşumuz Irak'la kurduğumuz stratejik iş birliğinin temellerinin her geçen gün güçlenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdik; Müreffeh bir bölge ve gelecek inşa etmek için başta güvenlik, ekonomi, enerji ve ulaştırma alanlarında ortak ve çok boyutlu çabaların uzun vadeli anlayışla sürdürülmesinin önemi vurgulandı.

  3. Terör örgütlerinin ve destekçilerinin bölgemizin geleceğinde yerinin olmayacağının altı çizildi; Terör örgütlerini teşvik eden tüm aktörlerin sağduyulu hareket ederek terörle temaslarını kalıcı ve gecikmeden sonlandırmasının önemli olduğunun altı çizildi.

  4. Terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG'nin Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımıza ve temsilcilerine yönelik saldırılarının yakından takip edildiği belirtildi; Bölücü terör örgütünün gerçek yüzünü ortaya çıkaran menfur saldırıları önlemek ve sorumlularını cezalandırmakla yükümlü olan devletlere, terör örgütlerine gösterdikleri hoşgörünün er ya da geç kamu düzeninin bozulmasına yol açacağı gerçeği bir kez daha hatırlatıldı. ve sonunda terörün hedefi haline gelir.

  5. Uluslararası Adalet Divanı ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararlarına rağmen Gazze'deki katliam devam ederken, İsrail'in uluslararası hukuku hiçe sayan saldırıları ve insanlık dışı uygulamalarını önleyememesinin, uluslararası alanda mevcut yıpranmayı daha da artıracağı ileri sürüldü. sistem sisteminin meşruluğu konusunda daha fazla şüpheye yol açmaktadır.

Dünyanın gözü önünde yaşanan katliamların sonuçlarıyla sadece faillerin değil işbirlikçilerin de yüzleşmek zorunda kalacağı vurgulandı; Uluslararası topluma, Gazze halkına ve insani yardım kuruluşlarına yönelik saldırıları bir an önce sonlandırması ve bölgeye küresel insani yardım sağlayarak kalıcı barış çabalarımıza destek vermesi çağrısında bulunduk.

  1. 31 Mart 2024 yerel yönetim genel seçimlerinin barış ve güven ortamında, güçlü demokratik geleneğimiz doğrultusunda, vatandaşlarımızın öngörüsü ve tüm kurumlarımızın özverili çalışmasıyla gerçekleşmesinden memnuniyet duyduğumuzun altı çizildi.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Mansur Yavaş'ın katılımıyla Keçiören'deki törende olağanüstü anlar!  Belediye binasına TC tabelası takıldıMansur Yavaş'ın katılımıyla Keçiören'deki törende olağanüstü anlar! Belediye binasına TC tabelası takıldı
Seçil Erzan hakkında yeni kararSeçil Erzan hakkında yeni karar
YSK'dan yayın yasağını ihlal eden kanallara suç duyurusuYSK'dan yayın yasağını ihlal eden kanallara suç duyurusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir