Mudanyalı Kahraman Çavuş Şükrü törenle anıldı – GÜNDEM

25 Haziran 1920'de Mudanya'nın İngilizler tarafından işgali sırasında bağımsızlığın yolunu açan Kahraman Çavuş Şükrü ve silah arkadaşları, şehadetlerinin 104. yıl dönümünde İskele Meydanı Şehitler Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı. . Mudanyalı Kahraman Çavuş Şükrü ve silah arkadaşları, şehadetlerinin 104'üncü yıl dönümünde Mudanya Belediyesi tarafından İskele Meydanı Şehitler Anıtı önünde düzenlenen törenle anıldı. Törene Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç'ın yanı sıra siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, bütün Mudanyalılarda Şükrü Çavuş'un bir parçasının bulunduğunun altını çizdi.“ŞÜKRÜ ÇAVUŞLARI İÇİMİZDE BÜYÜSÜN”
104 yıl önce Şükrü Çavuş ve arkadaşlarının ülkeye yönelik tehditlere karşı kendilerini kahramanca savunduklarını belirten Dalgıç, şöyle konuştu: “Kendilerinden kat kat üstün olan düşmanı püskürttüler, herkese umut saçtılar. “Bütün Mudanyalıların içinde bir parça Şükrü Çavuş vardır” dedi. O dönemin tehditleri ile bugünün tehditlerinin farklı olduğunu vurgulayan Dalgıç, şöyle konuştu: “İnanıyorum ki içimizdeki Şükrü çavuşlarını ortaya çıkararak bugünkü tehditleri ortadan kaldıracağız. “Şükrü Astsubay ve arkadaşlarını rahmet ve özlemle anıyor, içimizdeki Şükrü Astsubayların her geçen gün daha da çoğalmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından törene katılanlar, Astsubay Şükrü'nün anıtına karanfil bıraktı. Anma töreni kapsamında Mudanya Belediyesi, şehitlerin ruhlarına mevlid okudu ve Hal Camisi'nde öğle namazı sırasında lokma ikram etti. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir