OpenAI, yapay zeka destekli sesli asistan teknolojisinin lansman tarihini erteledi

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

OpenAI'nin yeni sesli asistan teknolojisi, duygusal tepkilerinin insan sesine son derece benzer olması ve neredeyse gerçek zamanlı olarak çalışması nedeniyle dikkat çekti.

REKLAM

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) merkezli bir şirket olan OpenAI, sesli asistanlı ChatGPT yapay zeka chatbotunun daha üst modelinin lansmanının ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

OpenAI Şirket tarafından Salı günü yayınlanan açıklamada

Açıklamada, yeni sesli asistan teknolojisinin haziran ayı sonunda sınırlı sayıda ChatGPT Plus kullanıcısına sunulacağı daha önce duyurulduğu, sesli asistanın bu seviyeye ulaşmasının ise bir ay daha süreceği açıklandığı belirtildi. başlatılabilir.

Modelin belirli içerikleri tespit etme ve reddetme yeteneğini geliştirdiğini açıklayan şirket, açıklamasında şunları söyledi: “Gerçek zamanlı yanıtları korurken, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve altyapımızı milyonlara ölçeklendirmek için çalışıyoruz”.

Açıklamada ayrıca ChatGPT'nin gelişmiş sesli asistanının duyguları ve sözsüz sinyalleri anlama ve bunlara yanıt verme yeteneğinin, insanları yapay zekayla doğal, gerçek zamanlı konuşmalar yapmaya yaklaştırdığı belirtildi.

OpenAI'nin mayıs ayında tanıttığı gelişmiş ses asistanı teknolojisi, tepkilerinin insan sesine son derece benzer olması ve neredeyse gerçek zamanlı olarak çalışması nedeniyle dikkat çekti.

OpenAI, yapay zeka ses seçeneklerinden biri için oyuncu Scarlett Johansson'un sesini kopyalamakla suçlandığı için ünlü oyuncu tarafından dava edilmişti.

GPT-40 modelinde Sky adı verilen ses seçeneklerinden biri, Johansson'un 2013 yapımı Her filminde canlandırdığı yapay zekalı asistanın sesiyle karşılaştırıldı.

OpenAI'nin CEO'su ve kurucu ortağı Sam Altman iddiaları reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir