ABD'de 911 acil hattının arızalanması

ABD'nin Massachusetts eyaletinde yaşanan sistem arızası nedeniyle 911 acil yardım hattının geçici olarak kullanılamadığı bildirildi.

Massachusetts Kamu Güvenliği ve Güvenliği Genel Müdürlüğü iletişim ve politika direktörü Elaine Driscoll, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, arızanın kolluk kuvvetleri tarafından yerel saatle 13.00 civarında fark edildiğini ve milyonlarca kişinin acil servislere erişemediğini söyledi. 911 çağrı numarası aracılığıyla.

Yetkililer, bölge sakinlerinin yardıma ihtiyaç duymaları halinde doğrudan yerel polis, itfaiye ve sağlık birimleriyle iletişime geçmeleri yönünde çağrıda bulunurken, arıza nedeniyle hastanelerin işleyişinde herhangi bir aksama yaşanmadığı belirtildi.

Massachusetts Eyalet Polisi'nden yapılan açıklamada, arızanın saat 15.49 sıralarında giderildiği ve vatandaşların 911 hattından polisi, itfaiyeyi ve acil sağlık hizmetlerini aramaya devam ettiği belirtildi.

Geçtiğimiz Nisan ayında ABD'nin Nebraska, Nevada, Güney Dakota ve Teksas eyaletlerinde 911 acil durum numarasına erişimde geçici kesintiler yaşandı. Kısa süre sonra onarılan arızalar nedeniyle Federal İletişim Komisyonu soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir