Antalya Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan'ı coşkuyla kutladı – GÜNDEM

Antalya Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını “23 Nisan Çocuk ve Uçurtma Şenliği” ile kutladı.

Çocuklara yönelik müzik ve dans gösterileri, yarışmalar ve birçok etkinliğin yer aldığı Çocuk ve Uçurtma Festivali'ne dünya çocukları Antalya'dan barış mesajı getirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 104'üncü yıl dönümü ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Antalya'da coşkuyla kutlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 25'incisi düzenlenen 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Uçurtma Festivali'nde Antalyalı çocuklar bayramlarını büyük bir coşkuyla kutladılar ve doyasıya eğlendiler.

RESMİ GEÇİT

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan program kapsamında Cam Piramit Kral Yolu boyunca resmi geçit töreni düzenlendi. Antalya Valisi Hulusi Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Çocuk Kaymakam ve Çocuk Belediye Başkanı'nın katıldığı törende, Antalya'nın farklı okullarından gelen öğrenciler halk oyunları, danslar, bando ve mehter gösterileri sergiledi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 12 farklı ülkeden 500 öğrenci Antalya'da ağırlandı. Azerbaycan, Gürcistan ve Özbekistan'dan gelen öğrenciler Cam Piramit Kral Yolu sahnesinde ülkelerine özel dans gösterileri sergiledi.

FESTİVAL EN İYİ ŞEKİLDE KUTLANDI

Antalya'da Çocuklar ve Uçurtma Şenliği kapsamında Cam Piramit Kral Yolu boyunca gün boyu düzenlenen etkinliklerde çocuklar bayramlarını coşkuyla kutladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek de etkinlik alanını ziyaret ederek çocukların ve ailelerin coşkusuna ortak oldu. Balon Gösterisi, hokkabazlık gösterisi, dev maskotlar, şişme oyun alanları, ahşap oyun istasyonları, yüz boyama, katlanabilir balonlar, tahta bacaklar ve çizgi film karakterleri çocuklara eğlenceli saatler yaşattı.

GÖKYÜZÜ TATİLDİR

Etkinlikler kapsamında Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ve Şehir Orkestrası ile İsmail Baha Sürelsan Çocuk Korosu da konser verdi. Uçurtma Festivali ile gökyüzünün şenlendiği şenlik etkinlikleri, fotoğraf çekimleriyle ölümsüzleştirildi.

YENİ NESİL ÇOCUK MODA GÜNÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında “Yeni Nesil Çocuk Moda Günü Defile Programı” da Antalyalılarla buluştu. Kral Yolu'ndaki Cam Piramit sahnesinde, Kazakistan'ın Astana kentinden tasarımcılar Dayana Alimbayeva, Ayaulym Nursultan ve Dar Diamond'ın tasarladığı geleneksel ve modern elbiseler 16 çocuk modelin beğenisine sunuldu.

BÜYÜLEN ÇOCUK FESTİVALİ GALA GÖSTERİLERİ

25. Antalya Uluslararası Çocuk ve Uçurtma Festivali kapsamında dünyanın dört bir yanından kentimize gelen misafir çocuklar, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Kepez Belediyesi işbirliğiyle Dokuma Park'ta gösteriler gerçekleştirdi. Dünyanın dört bir yanındaki çocuklar, ülkelerine özgü müzikler seslendirerek barış mesajı verdi. Antalyalı çocuklar unutulmaz bir tatil yaşadı

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir