Bu beş faktör tatilin hızlı geçmesini sağladı


Kurban Bayramı rezervasyonlarında son yılların en iyi dönemini yaşayan Antalya'da turizmciler, otellerin yüzde 25'inin yerli tatilcilerle dolduğunu açıkladı.

Salim Uzun / Hürriyet

Akdeniz Otelciler ve Tur İşletmecileri Derneği (AKTOB) Başkanı Kaan Kavaloğlu, şunları söyledi: “Uçakta yer bulamayanlar kara yoluyla geliyor. Avrupa Futbol Şampiyonasına rağmen gurbetçilerden yoğun ilgi var. Tatil için de Türkiye'ye akın ettiler” dedi.
Bu bayrama olan yoğun ilginin nedenlerine de değinen Kavaloğlu, beş faktörün bulunduğunun altını çizdi. Kavaloğlu, bu faktörlerden birinin de sektörün başlattığı kampanyalar olduğunu söyledi.

“Antalya’nın bir diğer avantajı da her bütçeye uygun otellerin bulunması. Dilerseniz tatilinizi 5 yıldızlı otelde, dilerseniz 1 yıldızlı otelde geçirebilirsiniz. “Bunun beş temel etkeni olduğunu düşünüyorum: Sektörün çok iyi kampanyalar yapması, tatil süresinin 9 güne çıkması, okulların tatil edilmesi, tüm sınavların bitmiş olması, Türkiye'nin Avrupalı ​​Türklerin öncelikli rotası haline gelmesi.”


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir