Çanakkale'de korkutan olay yaşandı! Alevler antik kente sıçradı: Assos ziyarete kapatıldı

Saat 16.30 sıralarında Ayvacık ilçesindeki Akdeniz çalılıklarında yangın çıktı. Alevleri görenler durumu orman ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbarın ardından bölgeye çok sayıda hava ve kara aracı sevk edildi.

Yangın, rüzgarın da etkisiyle hızla ilerleyerek Assos Antik Kenti'ne ulaştı.
_72954 (3)

ATHENA TAPINAĞI DA ALEVLERDEN ETKİLENDİ

Behrakale köyü sınırları içerisinde Platon'un, özellikle Aristoteles'in öğrencilerinin faaliyet gösterdiği Yunan şehir devletlerinin iyi korunmuş örneklerinden olan 7.000 yıllık Assos kalıntıları ve Athena Tapınağı, depremden etkilenmiştir. ateş.

AW234635_04

Alevlerin çarptığı Assos kalıntıları ve Athena Tapınağı drone ile görüntülendi.

AW234635_06

AW234635_01

ALEVLER İÇİNE GELDİLER

Yangına müdahale eden Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait su fıskiyesi alevler içinde kaldı. Arazöz alevlere teslim olurken personel son anda aracı terk etti.

AW234606_01

ASOS KAPALI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, şunları söyledi: “Çanakkale'de Assos Örenyeri yakınında çıkan yangın söndürüldü ve kültür varlıklarına zarar verilmedi. Assos Örenyeri 27, 28 ve 29 Haziran tarihlerinde ziyarete kapatıldı. gerekli soğutma çalışmaları ve etüt çalışmalarını yürütmek.”


Kaynak: DHA-IHA

Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yıllar geçmesine rağmen hâlâ moda!  Zamanın ötesinde bir şıklık sunan Levi's tişört satıştaYıllar geçmesine rağmen hâlâ moda! Zamanın ötesinde bir şıklık sunan Levi's tişört satışta
Ramazan Pişkin'i öldürdü!  Kendisini şöyle savundu: Ramazan Pişkin'i öldürdü! Kendisini şöyle savundu: “Kurban daha önce…”
Torpido saldırıları büyük bir mesele haline geldi!  Bakanlık açıklamasıTorpido saldırıları büyük bir mesele haline geldi! Bakanlık açıklaması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir