Dursun Özbek, Galatasaray'ın gideceği pozisyonları açıkça açıkladı! ''Sağ stoper, orta saha ve…''Galatasaray

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. İşte Dursun Özbek'in açıklamaları…

''ÖNCE ŞAMPİYON OLABİLİRDİK''

“Çok zor bir sezondu. Daha eğlenceli olabilirdi. Maç iki takım arasındaydı. Düşme tablosu çok daha eğlenceliydi. Heyecan son dakikaya kadar sürdü. Bence puan almak hoş olmadı. İnşallah önümüzdeki yıl daha fazla kulübün katılacağı bir müsabaka olur. Biz zaten 24. şampiyonluğuna söz vermiştik. Burada parametrelerden önce güçlendirdiğimiz ve şampiyonluğu kazandığımız bir takımımız vardı. “Bunu bir sonraki seviyeye taşıyacağız.”

TRANSFERLER AÇIKLANDI

Ekran_1

“Mertens'le birlikte çalışabilecek sağ bek, orta saha ve oyuncu arıyoruz. Pazar fırsatı yaratabilecek oyuncular arıyoruz. Bu çok dinamik bir şey. Her şey kağıt üzerinde kalamaz.”

“TEKLİF GELDİĞİNİ GÖRECEĞİZ”

Ekran görüntüsü_2

“Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu gibi isimleri satmayacağız diyorsunuz. İyi teklif gelse de satılmayacaklar mı?”

Dursun Özbek: “Zorla satmayacak mıyız? Sacha Boey kadar yüksek bir teklif gelirse göreceğiz.”

Mesela JOSE MOURINHO NEDEN GELDİ?

GPztL_9WgAASovO

“Okan Buruk, Galatasaray'ın oğludur. Çok başarılıdır ve Galatasaray'a uzun yıllar hizmet edecektir. Kendisini Galatasaray ile özdeşleştiren bir dost ve bir Galatasaray aşığıdır. Rakip takımların ne yaptığına bakarak değerlendirme yapmak gerekir. Rakip takımların kendi takımları içerisinde oluşturduğu isimler var mesela Okan'ın ne demek istediği açık. Buruk Galatasaray için önemli mi? 99 sayı atan Jose Mourinho ihraç edildi mi?

“CUMHURBAŞKANI PARA HARCAMAK İSTEMİYORDU SÖYLEDİLER AMA DOĞRU DEĞİLDİ”

Ekran_1

“Ara transfer döneminde Okan Buruk'a 'Takımı 2024-25'e hazırlayacak bir transfer politikası yapın' dedim. Ara transfer dönemlerinde pek başarı yok. Farklı değerlendirdiler. Başkanın harcama yapmak istemediğini söylediler.” Para ama doğru olmadı, aldığımız sol bek gelecek.

''ŞAMPİYONLAR LİGİNİ KAZANMALIYIZ''

GPzqvk6W4AA1gRQ

“Geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nde çok kötü oynamadık. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde play-off oynayacağız. Bu sezonun formatı biraz farklı olacak. Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi'ni kazanması gerekiyor. Onun için çalışıyoruz. Zor. Evde çok fazla oyun oynuyoruz. Stadyumun kapasitesinin arttırılması düşüncesi hakim. Galatasaray'ın stadı 70.000 kişilik tasarlansaydı, taraftarlarla dolu olurdu. “

''Devam etmesini söyledim''

GPzr1dDXEAAuYYi

“Erden kardeşimi bu göreve atadım. Seçimlere katılmadı, Sportif A.Ş'nin adaylığıyla yapılıyor. Daha önce çalışmıştık. Ben başkan olduğumda 2016 yılında forma sponsorumuzdu. Galatasaray, Mustafa Cengiz döneminde devam etti. 2022'de seçilince onu tekrar aradım. İşi devrettikten sonra o kişinin iş anlayışına karışmamıza gerek yok, Erden Timur'un başarısı için elimizden geleni yaptık. yapmak zorunda olduğunu söyledi. O da bu dönemde işle ilgili bazı sorunlar yaşadığı için devam etmek istemediğini söyledi.

''GALATASARAY'DA GÜÇLENMEK YANLIŞ''

GPzrBG0XYAAMIZE

“Galatasaray'ın futbol aklının kim olacağını sık sık merak ediyorum. Erden Timur'la aktivitemiz farklıydı. Daha sonra futbolla ilgilenmesini istedim, o da kabul etti. Bu yıl olmayacağını söyledi. Buna alışmamız lazım. Galatasaray diğer kulüpler gibi değil, bizim için eleştiri her zaman ön plandadır, o yüzden hizmet etmek istiyorsunuz, bu eleştirilere karşı hoşgörülü olmanız gerekiyor.”

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Maç ilan etmek için bin tanığa ihtiyaç var!  61 kişinin kimliği belirlendiMaç ilan etmek için bin tanığa ihtiyaç var! 61 kişinin kimliği belirlendi
Fenerbahce taraftarlarının beklediği haber geldi!Fenerbahce taraftarlarının beklediği haber geldi!
Polonya yenilgisinin ardından milli takımda sürpriz!Polonya yenilgisinin ardından milli takımda sürpriz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir