Erdoğan NATO toplantısında: Zelenski ile görüştü, “arabuluculuk” teklifini yineledi – Son Dakika Siyasi Haberler

Erdoğan, NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesine katılmak üzere geldiği ABD'nin başkenti Washington'da temaslarını sürdürüyor.

Sabah saatlerinde zirvenin yapıldığı Walter E. Kongre Merkezi'ne giden Erdoğan, zirve kapsamında müttefik ve ortak devlet ve hükümet başkanlarının toplantısına katıldı.

Erdoğan'a Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler ile Cumhurbaşkanlığı Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı öncesinde bazı liderlerle sohbet etti.

ZELENSKY'YLE TANIŞIN

Erdoğan ve Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenskiy, Ukrayna-Rusya savaşının gidişatı ile bölgesel ve küresel konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Erdoğan, NATO devlet ve hükümet başkanları zirvesine katılmak üzere bulunduğu ABD'nin başkenti Washington'da Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenski ile bir araya geldi.

Ukrayna-Rusya savaşının gidişatı ile bölgesel ve küresel konuların ele alındığı görüşmede Erdoğan, Türkiye'nin Ukrayna-Rusya savaşının adil bir barışla sona erdirilmesi için çabalarını sürdürdüğünü ve Ukrayna-Rusya savaşının yeniden canlandırılması için çalışmalara başladıklarını söyledi. Karadeniz. Tahıl girişimi.

Erdoğan ayrıca Türkiye'nin barışın temellerini atmak için arabuluculuk dahil her türlü girişime hazır olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir