İsrail'e AB direnişi! “Tanımayacağız” diyerek kınadı

AB Dışişleri Servisi'nin açıklamasında, bu adımın barış çabalarını baltalamaya yönelik bir başka kasıtlı girişim olduğunun altı çizildi. Açıklamada, Avrupalı ​​liderlerin İsrail Maliye Bakanı Bezalel Smotrich'in Batı Şeria'nın işgal altındaki topraklarında 5 polis karakolunun yasallaştırılmasına ilişkin açıklamalarını şiddetle kınadığı ve İsrail'i yasadışı yerleşimlerin genişletilmesine yönelik bu adımı tersine çevirmeye çağırdığı belirtildi.

“TANINMAYACAĞIZ”

Açıklamada, “AB, uzun süredir devam eden ortak tutumu ve Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi kararları doğrultusunda, Taraflarca mutabakata varılmadıkça 1967 sınırlarında yapılacak hiçbir değişikliği tanımayacaktır.” Açıklamaya yer verildi.

Açıklamada, Filistin yönetimini baltalayan eylemlerin durdurulması, İsrail'in alıkoyduğu gümrük gelirlerinin serbest bırakılması ve İsrail ile Filistin bankaları arasındaki hizmetlerin sürekliliğini sağlayacak önlemlerin alınması gerektiği vurgulanıyor.

İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM İÇİN ısrar ediyor

Deklarasyon, AB'nin bölgede kalıcı barışı sağlamak amacıyla ilgili BM Güvenlik Konseyi kararları doğrultusunda iki devletli çözüme olan bağlılığını yeniden doğruladı.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yüzbinlerce sürücüye eylem!  Hayatta kalamadılarYüzbinlerce sürücüye eylem! Hayatta kalamadılar
CHP'li belediye başkanı tutuklandıCHP'li belediye başkanı tutuklandı
Ölçüm İstanbul'da “LGBTİ yürüyüşü”nü ölçün!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir