Merkez Bankası açıkladı: FAST'taki güvenli ödeme tutarı 2 milyon lira oldu


Merkez Bankası, FAST Güvenli Ödeme İşlem Katmanı hizmetine ilişkin bir basın bülteni yayınladı. Onaya tabi ödeme işlemleri için FAST Güvenli Ödeme İşlem Katmanı Hizmeti devreye alınmıştır.

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklama şöyle:

Onay/kayıt gerektiren ödeme işlemleri için kontrollü bir ortam sağlayacak FAST Güvenli Ödeme İşlem Katmanı hizmeti 31 Mayıs 2024 tarihinden bu yana kullanımda. Hizmet, ödeme işlemlerine dahil olan taraflar için güvencenin gerekli olduğu farklı iş modellerinde kullanılabiliyor. İşlemler ağırlıklı olarak ikinci el araç alım satım işlemleridir.

FAST sistemini temel alan bir aracılık hizmeti olan Güvenli Ödeme İşlemi, yetkili kurumlar tarafından onay/kayıt gerektiren işlemlerde para transferlerinde, işlemler tamamlanıncaya kadar tutarın FAST katılımcısı bir kuruluşun elinde tutularak işlemin taraflarına güvenlik sağlar. . Bu hizmet ile ödemeyi gönderecek kullanıcıya, onay/kayıt süreci tamamlanmadan ücretin karşı tarafa aktarılmayacağı, ödemeyi alacak kullanıcının ise ücretin kendi hesabına aktarılacağı garanti edilir. onay/kayıt süreci tamamlandıktan sonra hesabı. FAST güvenli ödeme işlemi ilk aşamada 2 milyon TL işlem limiti dahilinde kullanılabilecek.

Güvenli Ödeme İşlem Katmanı Hizmetinin de FAST Sisteminin diğer katman hizmetleri gibi hızla yaygınlaşması bekleniyor.


etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir