Sokak köpeklerine yönelik “kanlı katliam” paylaşımı sosyal medyayı çılgına çevirdi! Erdoğan'ın tepkisi kulislerden sızdırıldı: “Ne duruyorsunuz, durum kontrolden çıktı.”

Giriş: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakan ve bürokratlardan sokak hayvanları hakkında bilgi aldığı toplantının ayrıntıları kulislerde heyecan yarattı. Toplantının gündeminde, aşamalı kısırlaştırma, aşılama, köpeklerin sahiplenilmesi için gereken süre, süre sonunda sahiplenilmediği takdirde “uyutulması” önerileri yer aldı. Gazeteci Nevşin Mengü ise şu yorumuyla dikkat çekti: “Tabii ki haberlerde 'uyutmak' diye sunuluyor. Hafifletmeye çalışıyorlar.”

ERDOĞAN'IN “NE BEKLİYORSUNUZ” TEPKİSİ

Nuray Babacan'ın Gazete Rüzgar'daki haberine göre; Sokak hayvanları konulu bir zirve daha düzenlendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bakanlardan ve bürokratlardan çalışmalarla ilgili bilgi aldığı iddia edildi. Babacan, Erdoğan'ın sinirlendiğini yazarak, “Ne duruyorsunuz bir adım atın, çok şikayet alıyoruz” dediğini yazdı. Babacan, yazısında toplantının kulis bilgilerini şöyle paylaştı:

“BU İŞ SATILDI”

“Yerel seçimlerde siyasilere ulaşan şikayetlerin artması, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı bu konuyla ilgili toplantı yapmaya yöneltti. Erdoğan, ilgili tüm bakanları ve bürokratları arayarak neden henüz bir önlem alınmadığını sordu: “Bu duruma gelindi. kontrol dışı. Biz ne bekliyoruz? Bir an önce yapalım.” şeklinde tepki gösterdiği belirtildi.

“YETERLİ BARINAK YOK”

Toplantıda yapılan sunumda, sahipsiz köpeklerin aynı anda kısırlaştırılmasının mümkün olmadığı ve bunun için yeterli barınak bulunmadığı belirtildi. Maliyetlerin çok yüksek olmasından dolayı sorun yaşandığı belirtildi. Kısırlaştırılmış köpeklerin sokağa gönderilmesinin sakıncalı olduğunu, saldırganlık açısından sorun olmaya devam edeceğini belirtenler de var.

C

İŞTE SOKAK KÖPEKLERİNE ÖNERİLEN TAVSİYELER

En iyi çözümün her ildeki sığınma evlerinin kapasitesine göre çalışmaların kademeli olarak sürdürülmesi olacağı belirtildi. Kısırlaştırma ve aşılamanın kademeli olarak yapılması, köpeklerin sahiplenilmesi için belirli bir süre tanınması ve bu süre sonunda sahiplenilmeyen hayvanlara ötenazi yapılması önerildi.

“Türkiye kuduz riski taşıyan ülkeler listesine girdi”

Parti çalışanları şunları söyledi: “Bu konu artık bir sağlık ve güvenlik sorunu haline geldi. Türkiye kuduz riski taşıyan ülkeler listesine girdi. Aynı zamanda halk sağlığını ve turizmi de ilgilendiriyor. Özellikle çocuklar ve yaşlılar için büyük bir risk haline geldi. Onları kısırlaştırıp sokağa bırakmak sorunu çözmeyecek. Kısırlaştırma saldırganlığı önlemez. “Mamayla beslenen köpeklerin daha saldırgan olduğunu gösteren sonuçlar var” dediler.

C

İNGİLTERE, İTALYA VE PORTEKİZ SİSTEMLERİ ODAKTA

Toplantıda ayrıca sokak köpeklerine karşı alınacak önlemler konusunda kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesi ve tepkilerinin dikkate alınması gerektiği belirtildi. Toplantıya katılanlar halkın desteğinin önemli olduğu görüşünü dile getirdi. “Çalışmalarda dünya örneklerinin incelendiği, İngilizce, İtalyanca ve Portekizce sistemlerinin esas alınacağı belirtildi.”

SOSYAL MEDYADA BU AÇIKLAMALARI KONUŞUYOR: “KANLI KATLİAM”

Gazeteci Nevşin Mengü, toplantı haberini ve sokak köpekleriyle ilgili öneriyi sosyal medyanın gündemine taşıdı. Mengü, “Bürokratların önerisi köpeklerin toplanıp sahiplenmeyenlerin öldürülmesi yönünde” dedi ve ekledi:

“Tabii ki haberlerde 'uykuda olmak' olarak sunuluyor. Bunu hafifletmeye çalışıyorlar. Son dönemde körüklenen sosyal medya kampanyalarının hedefi belli oldu. Kanlı bir katliama hazırlanıyorlar.”

yürüme

“SOKAK DIŞINA ATIP 'KOCAM HEDİYE ALDI AMA ÇOK KAYBETTİ' DİYENLERE HİÇBİR ŞEY OLMAZ”

Mengü, daha sonra konuya yine tepki gösterdiği bir paylaşım yaparak, “Kocam bana hediye aldı ama saçları çok döküldüğü için sokağa attı, erkek arkadaşım almak istedi ama vazgeçti.” Çok havladığı için köye kurtlar ve çakallar gelmesin diye onu sokakta tuttu ama önüne bir kap yemek koymadı: “Olmayacak. Köpekler gelecek.” Halkın sorumsuzluğunun bedelini öderseniz katliamı isteyenler tatmin olur.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
19 Mayıs'ı su altında kutladılar19 Mayıs'ı su altında kutladılar
19 Mayıs'ta Anıtkabir önünde dikkat çeken seçim mesajı!  'Söz veriyoruz...'19 Mayıs'ta Anıtkabir önünde dikkat çeken seçim mesajı! 'Söz veriyoruz…'
Ortak açıklama yayımlandı: 5 siyasi parti resmen ittifak kurdu! Ortak açıklama yayımlandı: 5 siyasi parti resmen ittifak kurdu! “Arsa söz konusu olduğunda gerisi detaydır”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir