Hamas ateşkesi kabul etti! İsrail'den de açıklama geldi

Son haberlere göre Hamas'ın internet sitesinde yayımlanan yazılı açıklamaya göre Haniye, Katar ve Mısır'a Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşması önerilerini kabul etmelerini söyledi.

Açıklamada, Haniyeh'in Katar Başbakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ve Mısır istihbarat direktörü Abbas Kamil ile telefon görüşmesi yaptığı ve Hamas hareketinin ateşkesle ilgili kendilerine sunulan önerileri onayladığı açıklandı. anlaşma.

Açıklamada teklif ve önerilerin içeriğine ilişkin bilgi verilmedi.

İSRAİL'DEN AÇIKLAMA

İsrailli bir yetkili, İsrail devlet televizyonu KAN'a, Hamas'ın Gazze Şeridi'nde ateşkes anlaşmasına ilişkin Katar ve Mısır'a sunduğu önerileri onayladığına ilişkin açıklama yaptı.

Habere göre İsrailli yetkili, Hamas'ın açıklamasının ayrıntılarını beklediklerini ve “Hamas'ın tepkisini inceleyeceklerini” söyledi.

İsrailli yetkili ayrıca şunları söyledi: “Hamas'ın neyi kabul ettiğini, neyi kabul etmediğini anlamaya çalışacağız.” dedi.

“SALDIRI FESH MÜZAKERELERİNİ BAŞARISIZ OLUR” DEDİLER

Hamas Siyasi Büro üyesi İzzat el-Rişk, ateşkes müzakerelerine ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

İsrail ordusunun Refah şehrine kara saldırısı olasılığını değerlendiren Rishk, “Refah'a yapılacak herhangi bir kara saldırısı ateşkes ve esir değişimi müzakerelerini boşa çıkaracaktır” dedi. Rishk, Refah'a yönelik olası saldırının kesinlikle İsrail ordusu için bir “meydan okuma” oluşturmayacağı konusunda uyardı ve sonucun tüm sorumluluğunun İsrail hükümeti ve Başbakan Binyamin Netanyahu'ya ait olacağını kaydetti.

ZORUNLU GÖÇ BAŞLADI

İsrail ordusu bu sabah yaptığı açıklamada, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı Refah'ın doğusundaki bazı mahallelerin boşaltılması çağrısında bulundu. İsrail Ordu Radyosu'nun haberine göre Refah'ın doğusunda tahliye edilecek bölgede 100 bine yakın Filistinli yaşıyordu. İsrail ordusunun Refah'a kara saldırısı düzenleyebileceği endişesi nedeniyle bölgenin doğusunda zorunlu göç başladı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Bursa'da kıskançlık krizi!  Tartışmanın ardından sevgilisini bıçakladıBursa'da kıskançlık krizi! Tartışmanın ardından sevgilisini bıçakladı
Eylem Tok'un oğlu Oğuz Murat Acı'yı hayattan aldı!  Muhabirin açıklaması gündem olduEylem Tok'un oğlu Oğuz Murat Acı'yı hayattan aldı! Muhabirin açıklaması gündem oldu
Sürpriz buluşma!  Özgür Özel Devlet Bahçeli ile görüşecekSürpriz buluşma! Özgür Özel Devlet Bahçeli ile görüşecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir