Süheyl Batum'dan eleştiri: 'Riva sözleşmesi tarihin en kötü sözleşmesi' – Son Dakika Spor Haberleri

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Galatasaray Bodrum 1905 Taraftarlar Derneği'nin konuğu olan Galatasaray kulübü başkan adayı Süheyl Batum, dernek başkanı Cankat Boylu, yardımcısı Nazif Barlas ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Süheyl Batum, kulüp üyelerine neden başkanlığa aday olduğunu anlatırken, Riva-Florya projeleri nedeniyle Dursun Özbek ve yönetimini eleştirdi. Yapılan takas anlaşmaları nedeniyle kulübün büyük maddi kayıplara uğradığını anlattı.

“GALATASARAY'IN GELECEĞİNE KARAR VERMEMEK İÇİN ŞEFFAF OLACAĞIZ”

Batum, Galatasaray Kulübü'nün geleceğini tüketen “Florya macerası”nın yaşanmaması için aday olduğunu söyledi. “Galatasaray'ın geleceğine gölge düşürmemek adına Florya'nın şeffaf bir şekilde değerlendirilmesini sağlayacağız. Galatasaray artık herkesin hakaret ettiği ve maalesef nedenini bilmiyorum, hücum etmek son derece kolay bir takım, bir topluluk haline geldi. Galatasaray'ın itibarının böyle ayaklar altına alındığını hiç görmedim.” “Umrumuzda değil. dedi.

“RİVA SÖZLEŞMESİ TARİHİN EN KÖTÜ SÖZLEŞMESİDİR”

Erden Timur'la çalışma isteklerinin olmadığını ancak Timur'un vizyoner bir insan olması nedeniyle ileride sıkıntıya düştüklerinde ondan yardım isteyebileceklerini belirten Batum, şampiyonluk sürecinde Riva sözleşmesinin gözden kaçırıldığını belirtti. “Riva sözleşmesi tarihin en kötü projesi. Anlaşma yapılan inşaat şirketinin hakları yüzde 80 iken Galatasaray'ınki yüzde 20. Kendinize ait arsanız olsa 15-20 verirsiniz.” Yüzde yüz inşaata mı? Dünyanın en iyi inşaat şirketi olsaydı geri vermezdin.” dedi.

Batum sözlerini şöyle sürdürdü:

“Riva sözleşmesinin kaba inşaat aşamasında yüklenici mülkiyet payının %75'ini alırken, Galatasaray'ın hakkı %20'de kalıyor. Üstelik kaba inşaat aşamasında da böyle bir sözleşme olabilir mi? Bu nedenle Riva Sözleşmesi tarihin en kötü sözleşmesi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir