Trabzon'da taksiciyi öldüren sanığa 20 yıl 6 ay hapis

Trabzon 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya tutuklu sanık Mustafa Kol ve mağdur Aslan'ın yakınları ve avukatları katıldı.

Jüri heyeti başkanı, sanıklara söz vererek, kendi görüşüne göre “kasten adam öldürme” suçundan ömür boyu, “yağma” suçundan ise 3 ila 7 yıl arasında hapis cezası verilmesi gerektiğini hatırlattı.

Sanık Kol, savunmasında şunları söyledi: “Mağdurun ailesinden özür dilerim. Olay bir sinir anında meydana geldi. Bana zarar verir düşüncesiyle maktulün aracına ateş ettim, kastla ateş etmedim. öldürmek.” . Olayın bu noktaya gelmesini istemezdim. Ailesine başsağlığı diliyorum.” dedi.

Tarafların avukatları ve Cumhuriyet Savcısı'nın ifadelerinin ardından mahkeme heyeti, hırsızlık olayına ilişkin kesin bir delil bulunmadığından sanıkların “yağma” suçundan beraatine karar verdi.

Komisyon, sanığa önce “kasten öldürme” suçundan ömür boyu hapis cezası verdi, ardından da tahrik suçundan cezayı 18 yıla indirdi. Sanığa ayrıca “ruhsatsız silah kullanmak” suçundan da 2,5 yıl hapis cezası verildi.

30 Haziran 2023'te Sürmene Jandarma Komutanlığı ekiplerince kayıp ihbarı yapılan kişiyi arama çalışmaları sırasında Küçükdere ilçesi içinden geçen dere kenarında bir ceset bulundu. Yapılan incelemede öldürülen kişinin Hüseyin Aslan (52) olduğu belirlendi.

Aslan'a ait 61 SY 053 plakalı araç aynı mahallede dere yolunda camları kırık halde bulunurken, kazayla ilgili olarak yakalanan Mustafa Kol, hakim tarafından tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir